خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7588
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۴۳
آقای وزیر جوان این آینده در دستان شماست

آینده درسی عایشه بلوچی و دیگر دانش‌آموزان استان در گرو اینترنت (ویدئو)

آینده درسی عایشه بلوچی و دیگر دانش‌آموزان استان در گرو اینترنت (ویدئو)
همت و پشتکار دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان برای تحصیل و کسب علم که حتی به قله کوه می‌روند تا اینترنتی دست‌وپا کرده و وارد شاد شوند، ثابت‌شده است اما این تلاش و آینده درسی آن‌ها در گروه اینترنت و در دستان وزیر ارتباطات، آذری جهرمی است.

عایشه بلوچی نماینده دانش‌آموزان شهرستان قصرقند سیستان و بلوچستان در ویدئویی که برای خبرنگار اس.بی پرس ارسال کرده است، می‌گوید: 65 درصد دانش‌آموزان شهرشان به خاطر نداشتن گوشی هوشمند از آموزش‌های مجازی بهره نمی‌برند؛ اما عمق فاجعه آنجاست که روستاهای اطراف حتی اینترنت هم ندارند.

 

این نماینده دانش‌آموزان می‌پرسد: حق دانش‌آموزانی که اینترنت ندارند چه می‌شود؟ سرانجام علم و دانش در قصرقند چه خواهد بود؟ امسال آینده دانش‌آموزان چیست؟

 

عایشه با تأکید بر وضعیت دان آموزان روستایی تصریح می‌کند: اگر وضعیت اینترنت و آموزش مجازی در روستاهای بلوچستان به همین منوال ادامه داشته باشد، به آینده درسی بسیاری از دانش‌آموزان آسیب خواهد رسید.

 

گزارش‌های مختلفی از تلاش‌های عجیب و غیرقابل وصف دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی برای داشتن اینترنت و ورود به سامانه شاد، تاکنون منتشرشده است:


وزیر جوان به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان حداقل به چشم همان خانم سلبریتی نگاه کند

پاسخ وزیر ارتباطات به عرشیا! دانش‌آموز سیستان و بلوچستانی (ویدئو)

مصائب دانش‌آموزان روستای گیران در عصر کرونا (ویدئو)

 

همت و پشتکار دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان برای تحصیل و کسب علم ثابت‌شده است، اما این تلاش و آینده درسی آن‌ها در گروه اینترنت و در دستان وزیر ارتباطات است.

 

محمدجواد جهرمی با هدف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی سیستان و بلوچستان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شب گذشته وارد زاهدان شده است. وی در این سفر 10 روزه مشکلات زیرساختی استان در حوزه ارتباطات را بررسی خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید، این سفر تا چه حد مشکلات زیرساخت تلفن همراه و اینترنت را برطرف می‌کند.

 

 

هوشنگ رئیسی خبرنگار اس.بی پرس در قصرقند


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری