خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7596
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۲۹
مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان:

مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی از یک میلیون و ۵۰۰هزار تن فراتر رفت

مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی از یک میلیون و ۵۰۰هزار تن فراتر رفت
مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه از ابتدای امسال تا کنون به یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۴۹۶ تن رسید.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد بیان کرد: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه با وجود شیوع ویروس کرونا با یک میلیون و ۲۹ هزار و ۵۴۸ تن کالا به صادرات اختصاص دارد.

 

وی عمده کالاهای صادراتی از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان را مصالح ساختمانی، فرآورده‌های نفتی، گاز مایع و موادغذایی عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت توسط ۴۳ هزار و ۷۸۷ دستگاه کامیون انجام شده است.

 

مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی پایانه‌های مرزی استان گفت: مرزهای طولانی آبی و خاکی، برخورداری از سابقه تاریخی در مبادلات تجاری، قرار داشتن در مهمترین مسیر تجاری دنیای قدیم(جاده ابریشم) در کنار مراودات قومی، فرهنگی و اجتماعی مردم منطقه با مردمان آن سوی مرز موقعیت خاص صادراتی را برای این استان فراهم کرده به طوری که با وجود شیوع کرونا شاهد مبادلات تجاری قابل توجه با کشورهای منطقه هستیم.

 

وی مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک را در سالجاری ۴۴۴ هزار و ۹۰۸ تن و واردات را ۴۹ هزار و۴۰ تن عنوان کرد.

 

کرد بر افزایش مبادلات اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان تاکید کرد و افزود: به منظور بهره‌گیری هر چه بهتر از ظرفیت‌های موجود، عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه توسط این اداره‌کل در حال انجام است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت