خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7598
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۴۳
فرماندار کنارک خبر داد:

لزوم ساماندهی،ثبت و کنترل دقیق تردد شناورهای صیادی در کنارک

لزوم ساماندهی،ثبت و کنترل دقیق تردد شناورهای صیادی در کنارک
فرماندار کنارک گفت: برای ارتقای بهره وری و کنترل ایمنی اسکله‌های صیادی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان نسبت به ساماندهی،ثبت و کنترل دقیق تردد شناورهای صیادی به اسکله های سطح شهرستان اقدام کند.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدالدین یوسفی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان با بررسی ابعاد آتش سوزی تعدادی از شناور های صیادی در اسکله صیادی کنارک در حضور اعضای ستاد پیشگیری بحران،اظهار کرد: در همان دقایق اولیه آتش سوزی و اطلاع وقوع حادثه تیم آتش نشانی شهرداری به همراه آتش نشانی نیروی هوایی و دریایی کنارک، منطقه  آزاد چابهار و نجات حریق بنادر به محل اعزام تا از گسترش  آتش به سایر بخشهای اسکله از جمله مخازن سوخت  جلوگیری شود.

 

فرماندار کنارک ادامه داد: متاسفانه سه فروند لنج صیادی به صورت کامل  متلاشی و یک فروند دیگر  بصورت جزئی اسیب دیده  که پس از مهار حریق این فروند لنج صیادی به محلی امن انتقال یافت.

 

وی افزود: اداره کل شیلات استان، قبل از صدور مجوز صیادی تمامی موارد ایمنی از جمله کپسول آتش نشانی، بکارگیری مسئول ایمنی  در شناور را مورد بررسی قرار دهد.

 

فرماندار کنارک با بیان اینکه با اموزش و توانمند سازی ملوان و نیروهای مستقر در شناور می توان از حوادث و سوانح پیشگیری کرد افزود: برای ایمنی بیشتر و حراست از اموال صاحبان شناور بایستی تدابیری اتخاذ تا از انجام هر گونه تعمیرات در اسکله های صیادی ممانعت گردد.

 

وی استقرار نیروهای اموزش دیده و تجهیز امکانات اطفاء حریق  را مورد تاکید قرار داده و بیان کرد: اداره کل شیلات و  شهرداری بندر کنارک  این مهم را مورد توجه قرا داده و عملیاتی کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت