خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7600
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۵۲
مجری طرح آبرسانی سیستان:

١١٠ میلیون مترمکعب آب برای کشت پاییزه تحویل کشاورزان سیستانی شد

١١٠ میلیون مترمکعب آب برای کشت پاییزه تحویل کشاورزان سیستانی شد
مجری طرح آبرسانی سیستان گفت: امسال از محل طرح بزرگ آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان ١١٠ میلیون مترمکعب آب تحویل کشاورزان منطقه سیستان شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی نیکبخت اظهار داشت: جاری شدن آب در شبکه‌های طرح عظیم آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان امید را برای احیای دوباره کشاورزی منطقه سیستان ایجاد کرده است.

 

وی افزود: در مرحله نخست به ازای هر هکتار زمین کشاورزی ٢ هزار و ۳۰۰ مترمکعب آب در محل حوضچه‌های پنج هکتاری برای کشت پاییزه رهاسازی شده است.

 

مدیر طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان ادامه داد: آبرسانی به مزارع در ماه‌های آبان و آذر در ٢٠ سال گذشته سیستان بی سابقه بوده و این مهم به برکت این طرح بزرگ عملی شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عدالت در توزیع آب را از مهمترین ویژگی‌های این طرح برشمرد و گفت: مرحله نخست اجرای طرح انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان بزودی به اتمام می‌رسد.

 

وی با اشاره به اهمیت کشت اقتصادی و استفاده بهینه از آب تاکید کرد: مدیریت و توزیع آب باید توسط بهره برداران انجام گیرد تا همه کشاورزان بدون دغدغه به کشت و کار بپردازند.

 

نیکبخت ادامه داد: فاز دوم آبرسانی به اراضی کشاورزان نیز در حال اجراست و همچنان ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: در فاز دوم آب با لوله از محل حوضچه‌های پنج هکتاری به مزارع کشاورزان منتقل می‌شود و این امر در تسریع آبیاری مزارع نقش بسزایی خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای