خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7606
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۱:۰۴
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا:

۷ شرکت تولیدکننده واکسن کرونا تا بهمن وارد فاز انسانی می‌شوند

۷ شرکت تولیدکننده واکسن کرونا تا بهمن وارد فاز انسانی می‌شوند
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: هفت شرکت تولیدکننده واکسن کرونا تا پایان بهمن‌ماه وارد فاز انسانی می‌شوند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر مصطفی قانعی در خصوص هفت واکسن کرونایی که زیر نظر و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری پیش می‌روند، گفت: از این تعداد، سه شرکت تا آخر دی ماه به اتمام فاز حیوانی می‌رسند و امید است که مجوز انسانی را بگیرند.

 

وی افزود: از ۳ شرکتی که وارد فاز بالینی می‌شوند یک شرکت پیشرفت چشمگیری داشته و زودتر از بقیه کلینیکال ترایال را آغاز خواهد کرد.

 

قانعی در خصوص شرکتی که پیشرفت داشته گفت: این شرکت مدل واکسن فایزر را در پیش گرفته است و تا پایان این ماه مجوز فاز انسانی را از سازمان غذا و دارو دریافت می‌کند.

 

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۴ گروه تحقیقاتی دیگر احتمالاً در بهمن و اسفند مجوز انجام کارآزمایی بالینی را از سازمان غذا و دارو دریافت می‌کنند، گفت: مجموعاً ۷ شرکت با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تا بهمن و اسفند مجوزهای بالینی را دریافت می‌کنند.

 

وی در خصوص شرکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز گفت: این شرکت نیز در حال ورود به مرحله اول فاز بالینی است و بعد از موفقیت وارد فاز دوم کلینیکال ترایال می‌شود.

 

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: کسی نمی‌تواند مانع تحقیقات و تولید واکسن توسط گروه‌های مختلف شود زیرا در دنیا هم تولید چندین واکسن شروع شد ولی همه آنها نتوانستند فاز حیوانی را پاس کنند.

 

وی تاکید کرد: برخی از این تیم‌ها اگر حمایتی بخواهند به معاونت علمی می‌آیند و ما با آنها قرارداد منعقد می‌کنیم و حمایت‌هایی از آنها داریم.

 

وی با بیان اینکه کمیته مقابله با کرونا برای واکسن‌ها مجوز صادر نمی‌کند، گفت: روند واکسن به این شکل است که جز سازمان غذا و دارو که متولی این امر است کسی یا ارگانی نمی‌تواند به فرد یا تیم‌های تحقیقاتی واکسن مجوز بدهد که وارد فاز حیوانی شوند.

 

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با بیان اینکه البته اجرای فاز حیوانی هم شاید در دانشگاه با کمیته اخلاق پیگیری شود، گفت: ولی برای ورود به فاز انسانی هیچکس در کشور قدرت صدور مجوز ندارد جز سازمان غذا و دارو.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای