خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7612
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۲:۱۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

۵۰ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

۵۰ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۵۰ بیمار کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۶ هزار و ۶۴ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر محمد هاشمی شهری بیان کرد: هم‌اینک‌۱۶۴ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند. 

 

وی ادامه داد: همچنین ۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن یک بیمار فوتی جدید شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان به یکهزار و ۹۱ نفر رسید. 

 

وی اظهارداشت: از مردم عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

هاشمی افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروری است شهروندان و از جمله روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

 

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل ۵ شهرستان، زاهدان ۶ شهرستان و ایرانشهر ۱۲ شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت