خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7622
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۹:۰۱
مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان‌وبلوچستان:

تبیین نقش زنان در انسجام اجتماعی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

تبیین نقش زنان در انسجام اجتماعی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌ و بلوچستان گفت: به تصویر کشیدن جلوه‌های ایثارگری و تبیین نقش زنان در انسجام اجتماعی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی روز سه‌شنبه در نشست کمیته بانوان به مناسبت فرا رسیدن هشتم دی روز «مادران آسمانی» بر اهمیت نقش جامعه بانوان چه در دلاوری‌های هشت سال دفاع مقدس چه در ایام بعد از پایان جنگ تاکید کرد و اظهارداشت: برای نسل جدید و آینده باید جلوه‌های ایثارگری زنان در دفاع مقدس را به تصویر کشید.

 

وی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان علاوه بر بانوان شهیده، مادران، همسران و فرزندان شهدا نقش بسیار مهمی برای انتقال تجارب ارزشمند ایثارگران و شهدا ایفا می‌کنند افزود: نباید از نقش زنان ایرانی در پیشبرد جنگ هشت ساله و حفظ انسجام اجتماعی به سادگی گذشت.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان‌ و بلوچستان بیان کرد:  زنانی که نفس به نفس مردان از هیچ کوششی برای تقویت جبهه‌ها دریغ نکرده و هم‌اینک نیز همت و ایثارشان یکی از مهمترین میراث‌های هشت سال دفاع مقدس است.

 

وی در مورد برنامه‌ها و رویکرد خاص امور بانوان و خانواده استانداری که کمیته بانوان ستاد را بر عهده دارد گفت: در بزرگداشت و تبیین نقش بانوان در دفاع مقدس، «تبیین جلوه‌های ایثارگری زنان» به عنوان میراث فرهنگی برای نسلی از بانوان این سرزمین بوده که از نزدیک شاهد حماسه‌های زنان در هشت سال دفاع مقدس نبوده‌اند.

 

ابراهیمی افزود: غبارروبی مزار شهدا به همراه جمعی از بانوان، برگزاری نشست تبیین و روشنگری نقش بانوان سیستان وبلوچستان در هشت سال دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه تبیین نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس در بستر مجازی، تولید محتوا با این مضمون از جمله برنامه‌های این نهاد بوده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای