خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7633
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۳۷
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق:

تحقیقات در خصوص پرونده شهیدان سلیمانی و المهندس ادامه دارد

تحقیقات در خصوص پرونده شهیدان سلیمانی و المهندس ادامه دارد
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که تحقیقات در خصوص پرونده ترور فرماندهان پیروزی در فرودگاه بغداد هم چنان ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، «مهدی تقی آمرلی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، اعلام کرد که تحقیقات در خصوص جنایت آمریکایی‌ها علیه شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس هم چنان ادامه دارد.

 

این در حالیست که روز گذشته، شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که تحقیق درباره ترور فرماندهان پیروزی و همرزمانشان، به مراحل پایانی رسیده است و طی روزهای آتی شاهد صدور حکم‌های قضایی علیه متهمان و عوامل دخیل در این ترور خواهیم بود.

 

حیدر علی نوری مسئول اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق گفت: دستگاه قضایی عراق به مرحله مهم و پیشرفته‌ای از تحقیقات در این باره رسیده است. همه شواهد و مدارک جمع آوری شده و حرف‌های شهود حادثه اعم از کارکنان فرودگاه بغداد و نیروهای امنیتی شنیده شده است.

 

آمرلی در ادامه در خصوص حضور نظامیان آمریکایی در عراق گفت: ما طی روزهای آتی در پارلمان عراق نسبت به پرونده حضور نظامیان آمریکایی در این کشور موضع‌گیری خواهیم کرد.

 

وی گفت: حضور این نظامیان در کشور، نقض حاکمیت عراق به شمار می‌رود و دولت بغداد نیز موضع محکمی در این خصوص اتخاذ نکرده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha