خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7634
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۴۱
وزیر بهداشت:

واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی

واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی
وزیر بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت ایران در واکسن‌سازی از ورود واکسن کرونای موسسه واکسن‌سازی رازی به فاز انسانی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سعید نمکی امروز در حاشیه رونمایی از واکسن ایرانی کرونا و مرحله اول فاز انسانی تست واکسن بر روی داوطلبان گفت: ما مسئولیت بهداشت کشور را داریم و در این راه از مسیرهای متعددی برای مقابله با کرونا استفاده کردیم که واکسن یکی از راه‌های این مسیر است.

 

وی افزود: ما صد سال است که در کشورمان واکسن تولید می‌کنیم، اولین بار در سال ۱۲۹۹ انستیتو پاستور ایران شکل گرفت و در سال ۱۳۰۳ واکسن سازی رازی تأسیس شد. ما در دوره ای اولین واکسن ساز آسیا بودیم و به خیلی از کشورهای دنیا واکسن ارسال کردیم.

 

وزیر بهداشت گفت: با توجه به سابقه‌ای که در واکسن سازی داریم در تلاش هستیم که با کمک معاونت علمی و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان، انستیتو پاستور ایران، موسسه واکسن سازی رازی و بخش خصوصی واکسن‌های جدیدی را عرضه کنیم.

 

وی یادآور شد: تا امروز پلتفرم‌های مختلفی را برای مقابله با  کرونا طی کردیم که یکی از پلتفرم‌ها واکسنی بود که امروز فاز اول انسانی آن انجام شد. همچنین پلتفرم دیگر در انستیتو رازی در حال انجام است و تست‌های حیوانی آن انجام شده و مجوز تست انسانی را به زودی دریافت می‌کند.

 

نمکی اضافه کرد: پس از آن پلتفرم جدیدی که در حال طی فاز حیوانی است را نیز در دست داریم.

 

وی با تشکر از تیم علمی و تیم اجرایی تهیه واکسن گفت: امیدواریم به زودی شاهد شروع فاز دوم انسانی این واکسن ملی باشیم و بعد از آن فاز سوم را طی کنیم و به تولید انبوه برسیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری