خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7642
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۴:۳۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

۶۴ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

۶۴ سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان و بلوچستان گفت: با افزوده شدن ۶۴ بیمار کرونایی دیگر در استان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۶ هزار و ۱۲۸ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و عضو ستاد کرونا سیستان وبلوچستان بیان کرد: هم‌اینک‌۱۵۵ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند.

 

او ادامه داد: همچنین ۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن چهار بیمار فوتی جدید شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان به یکهزار و ۹۵ نفر رسید.

 

او  اظهارداشت: از مردم عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

هاشمی افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می شود ضروری است شهروندان و از جمله روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

 

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که دانشگاه زابل ۵ شهرستان، زاهدان ۶ شهرستان و ایرانشهر ۱۲ شهرستان استان را زیرپوشش دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت