خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7645
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۹:۱۸
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد:

کاهش ۲۵ درصدی وقوع سوانح رانندگی در سیستان و بلوچستان

کاهش ۲۵ درصدی وقوع سوانح رانندگی در سیستان و بلوچستان
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از کاهش ۲۵ درصدی وقوع سوانح رانندگی در این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد بیان کرد: بر اساس بر آورد های انجام شده دو هزار و ۱۶۸ فقره سوانح رانندگی فوتی، جرحی و خسارتی در ۸ ماهه گذشته سال جاری در محورهای مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با دو هزار و ۸۷۸ فقره کاهش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: این میزان کاهش در حالی صورت گرفته است که به دلیل شیوع ویروس کرونا طی این مدت شاهد کاهش ۳۱ درصدی سفرهای برون شهری در این استان بوده‌ایم.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو یک میلیون و ۳۳۹ هزار و ۸۴۹ مسافر در هشت ماهه سال جاری در قالب ۱۴۵ هزار و ۳۰۸ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته با دو میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۸ مسافر و ۲۱۰ هزار و ۷۶۳ سفر کاهش ۳۸ درصدی در جابجایی مسافر و ۳۱ درصدی در تعداد سفر داشته است.

 

وی انتقال اتباع بیگانه غیرمجاز و سوخت قاچاق را از مهمترین معضلات استان سیستان و بلوچستان ذکر کرد و تصریح کرد: برخی افراد با انجام این چنین اقدامات خطرناکی همچون ارابه‌های مرگ جان دیگر رانندگان و مسافران را به خطر می‌اندازند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت