خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7650
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۰:۴۵
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان؛

همکاری دانشگاه‌های آزاد سیستان وبلوچستان و میرویس افغانستان

همکاری دانشگاه‌های آزاد سیستان وبلوچستان و میرویس افغانستان
تفاهم‌ نامه همکاری آموزشی، پژوهشی و مهارتی دانشگاه‌های آزاد سیستان وبلوچستان و میرویس افغانستان امضاشد.

به گزارش اس.بی پرس، سلطانعلی میر رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان روز گذشته در این نشست که به صورت ویدیو کنفرانس و حضوری برگزار شد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با برخورداری از توان علمی اساتید مجرب و دارا بودن زیر ساخت ها و امکانات و تجهیزات مناسب علمی، پژوهشی و رفاهی و همچنین به لحاظ شرایط نزدیک همجواری و مشترکات فرهنگی با دو کشور همسایه مسلمان پاکستان و افغانستان می تواند گام مناسبی در راه افزایش ارتباط آموزشی و پژوهشی و فرهنگی بردارد.

 

رییس دانشگاه میرویس ولایت قندهار افغانستان نیز گفت: بسیاری از طالبان علم برای ادامه تحصیلات آکادمیک به کشورهای اروپایی سفر می‌کنند که بدلیل عدم اشتراکات فرهنگی و زبانی با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

 

 صالحی ادامه داد: با فراهم شدن زمینه های همکاری های علمی و پژوهشی و فرهنگی میان دانشگاه میرویس ولایت قندهار کشور افغانستان با دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان و امضای این تفاهم نامه بسیاری از مشکلات ترددی و علمی، فرهنگی طالبان علم در ولایت قندهار افغانستان مرتفع خواهد شد.

 

این تفاهم‌نامه توسط رییس دانشکده حقوق و علوم سیاسی به نمایندگی از رییس دانشگاه میرویس قندهار افغانستان و دبیر هیات امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان امضا شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد:

مهمترین نگرانی‌ها درباره جهش‌های اخیر کروناویروس و پاسخ‌ها

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان؛

۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در سراوان کشف شد