خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7671
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۲:۱۲

انتشار ویدئویی از شب شهادت حاج قاسم برای اولین بار/ آخرین بوسه سردار دل‌ها بر تصویر شهید سیستانی بود (ویدئو)

انتشار ویدئویی از شب شهادت حاج قاسم برای اولین بار/ آخرین بوسه سردار دل‌ها بر تصویر شهید سیستانی بود (ویدئو)
لحظاتی از آخرین حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ساختمان فرماندهی نیروی قدس سپاه در 10 دی 98 در ویدئویی برای اولین بار منتشر شد، سردار دل‌ها در این ویدئو تصویر یک شهید را می‌بوسد و آن‌هم سردار شهید حاج قاسم میرحسینی است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، در بدون تعارف امشب (قسمت 203) به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دفتر کار حاج قاسم گفتگویی صورت گرفته است.

 

در این برنامه ویدئویی از آخرین حضور حاج قاسم در دفتر کارش برای اولین بار منتشر می‌شود که دوربین‌های مداربسته آن را ضبط کرده‌اند.

 

سردار دل‌ها در این حضور عشق‌بازی وصف‌ناشدنی با هم‌رزمان و دوستان شهید خود دارد که بسیار دیدنی است. ایشان بر تصویر یک شهید بزرگوار بوسه می‌زند و آن‌هم تصویر جانشینشان در لشکر 41 ثارالله، شهید حاج قاسم میرحسینی است.

 

میرقاسم میرحسینی در سال ۱۳۴۲ در روستای صفدرمیربیک در نزدیکی شهر زابل به دنیا آمد.


حاج قاسم میرحسینی در سال ۱۳۶۱ به‌عنوان فرمانده گردان شهید مطهری منسوب شد و پس از شرکت در عملیاتی چون رمضان و والفجر مقدماتی و با لیاقتی که فرماندهان در او سراغ داشتند او را به‌عنوان مسئول طرح و عملیات تیپ ۴۱ ثارالله (ع) منسوب کردند.

 

سرانجام این سردار رشید اسلام در سال 1365 در خاک مقدس شلمچه و در عملیات کربلای ۵ پس از ساماندهی نیروها در حین عملیات براثر اصابت تیر مستقیم دشمن به ناحیه پیشانی سر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha