خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7674
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

کرونا نگاه مخالفان توسعه ارتباطات روستایی را تغییر داد

کرونا نگاه مخالفان توسعه ارتباطات روستایی را تغییر داد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دوران کرونا باعث تغییر دیدگاه مخالفان ارتباطات روستایی شد، گفت: این شرایط ثابت کرد که اگر مقاومت وزارت ارتباطات در مقابل این تفکر باطل نبود هم‌اینک بیش از ۹۰ درصد روستاهای کشور به اینترنت متصل نبودند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدجواد آذری جهرمی شامگاه جمعه در پایان سفر امروز خود به شهرستان‌های شمال سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وظیفه ما تلاش برای برقراری عدالت ارتباطی است، گفت: شاید بچه‌هایی که امروز محروم هستند فردا نخبگان آینده‌ساز ما باشند.

 

وی با اشاره به اینکه شرایط برابر برای تمام بچه‌های ایران زمین باید فراهم شود، افزود: مخالفان توسعه ارتباطات در روستاها از تهمت اجرای برنامه ۲۰۳۰ تا مسائل دیگر را مطرح کردند و وزارت ارتباطات برای این کار تحت فشار قرار گرفت.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما در سیستان و بلوچستان هستیم تا کار ارتباطات روستایی این استان را تمام کنیم و شیرینی آن کام مردم را شیرین کند.

 

وی تصریح کرد: وقتی در این مناطق حضور پیدا می‌کنیم و دانش‌آموزی می‌گوید ۹ ماه از سال از تحصیل دور بوده، نگاه و صدای آن در چشم و گوش ما همیشه می‌ماند که بدانیم در مقابل چه کسانی مسوول هستیم. 

 

آذری جهرمی به پیگیری‌های نمایندگان مردم این مناطق در مجلس نیز اشاره‌ای کرد و افزود: انتقاد و پیگیری حق نمایندگان است.

 

وی به اعلام آمادگی مردم در این چند روز گذشته برای کمک به انجام پروژه‌ها در روستاها خبر داد و گفت: این کمک و همدلی برای توسعه، بزرگ و با ارزش است و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. 

 

محمدجواد آذری جهرمی به همراه احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز با هدف بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی شمال استان، عازم منطقه سیستان شد.

 

وی در جریان سفر به منطقه سیستان از روستای حسن آباد ورمال، روستای نورمحمد دشتی نیمروز، روستای سیادک هیرمند و روستای قلعه کنگ شهرستان زهک و زیرساخت‌های مخابراتی این مناطق بازدید کرد.

 

وزیر ارتباطات حدود یک هفته است که در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان به سر می‌برد و از نزدیک مسایل و مشکلات این حوزه را رصد می‌کند.

 

وی در این سفر ۱۰ روزه به سیستان و بلوچستان روند محرومیت زدایی حوزه ارتباطات روستایی و مناطق محروم این استان را پیگیری می‌کند.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha