خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7683
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۲۴
فوری؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد شهرستان دلگان شد/اتصال یک هزار و ۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به شبکه اینترنتی کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد شهرستان دلگان شد/اتصال یک هزار و ۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به شبکه اینترنتی کشور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که هفته پیش به سیستان و بلوچستان سفر کرده بود امروز وارد شهرستان دلگان در جنوب استان شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بازدید و رفع مشکلات حوزه ارتباطات وارد شهرستان دلگان شد و مورد استقبال فرماندار، خانواده شهدای مدافع حرم، مسئولان محلی و مردم این شهرستان قرار گرفت.

 

او  روز شنبه ۶ دی در نخستین روز سفر خود به استان سیستان و بلوچستان در نشست بررسی وضعیت ارتباطی این استان که با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اتصال یکهزار و ۲۰۰ روستا به شبکه اینترنت، تقویت پوشش جاده‌ای و ایجاد ارتباطات پایدار را از اهداف اصلی این سفر ۱۰ روزه عنوان کرد.

 

مطابق برنامه ششم توسعه، ۸۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار باید تا سال پایانی برنامه به اینترنت متصل شوند و امروز مواجهه با پاندمی کرونا، اهمیت و ضرورت این مساله را بیشتر کرده است.

 

او افزود: هم‌اینک از مجموع ۳۹ هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار حدود ۳۵ هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و چهار هزار روستای دیگر باقی مانده است که در تلاشیم برنامه اتصال این روستا‌ها تا پایان امسال تکمیل شود.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در استان پهناور سیستان و بلوچستان ۵۲ درصد جمعیت روستایی و ۴۸ درصد شهری هستند و استاندارد اتصال روستا‌های این استان به شبکه ملی اطلاعات، کمتر از متوسط کشوری است.

 

او ادامه داد: تاکنون ۱۲ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری بین شهری در سیستان و بلوچستان اجرایی شده که هفت هزار و ۳۰۰ کیلومتر از سوی شرکت مخابرات و چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر نیز در دولت «تدبیر و امید» بوده است.

 

آذری جهرمی تصریح  کرد: سیستان و بلوچستان به بیش از این ظرفیت برای فیبر نوری نیازمند است، زیرا از مجموع هفت هزار و ۴۰۰ روستای دارای سکنه این استان، سه هزار و ۴۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد، اما هدفگذاری قانون که بر مبنای آن به این وزارتخانه بودجه می‌دهد بر مبنای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است و در هیچ استانی چنین شکاف در بین روستا‌های بالا و زیر ۲۰ خانوار آن وجود ندارد.

 

او تصریح کرد: در این سفر ۱۰ روزه اتصال یکهزار و ۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان به شبکه اینترنت، تقویت پوشش جاده‌ای استان در ۸۵۰ کیلومتر از مسیر‌های ارتباطی و همچنین ایجاد ارتباطات پایدار در مناطق شهری و روستایی هدف گذاری شده است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تیم و تجهیزات کامل در سیستان و بلوچستان حاضر شدیم تا به صورت نمادین نشان دهیم در یک مدت مشخص و کوتاه می‌توان تاثیر مثبت در جامعه ایجاد کرد و با تمرکز بر مشکلات می‌توانیم وضعیت ارتباطی استان را به حد مطلوب و مورد رضایت مردم برسانیم.

 

او تصریح کرد: همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی مانند شرکت برق و راه و شهرسازی در این پروژه ضروری است و در صورتی که به اهداف تعیین شده دست یابیم موفقیتی جمعی حاصل شده و اگر هم این اهداف محقق نشود همه ما باید پاسخگوی مردم باشیم.

 

آذری جهرمی تصریح کرد: با ایجاد این زیرساخت‌ها نه تنها ارتباطات بلکه آموزش، تجارت، بهداشت، بانکداری و خدمات الکترنیک دولت تقویت خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی