خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7684
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۲۸
رییس اداره دامپزشکی؛

بیش‌از ١٣٠ هزار راس دام در ایرانشهر واکسینه شد

بیش‌از ١٣٠ هزار راس دام در ایرانشهر واکسینه شد
رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ١٣٠ هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون علیه انواع بیماری‌های دامی در این شهرستان به طور رایگان واکسینه شدند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمدامین حسینی بیان کرد: همچنین در این مدت بیش از ۴٣ هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان مورد پایش و مراقبت انواع بیماری‌ها قرار گرفتند.

 

وی افزود: دامپزشکی این شهرستان با هدف آشنایی شهروندان و دامداران با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام امسال ٧٠ کلاس و کارگاه‌ آموزشی برگزار کرده است که در این کارگاه‌ها ۲ هزار نفر از روستاییان و دامداران آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

 

رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر گفت: اجرای عملیات‌های واکسیناسیون دام و طیور، بازدید از مرغداری‌ها و دامداری‌ها برای مراقبت از بیماری‌ها، بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه لبنیات سنتی بخش دیگری از فعالیت‌های اداره دامپزشکی در راستای مبارزه با هرگونه بیماری است. 

 

وی با بیان اینکه بیماری تب مالت از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام است افزود: فردی که مبتلا به این بیماری شود چنانچه به موقع مورد درمان قرار نگیرد به طور حتم فوت خواهد کرد. 

 

حسینی با بیان اینکه واکسیناسیون به طور رایگان انجام می‌شود، از دامداران خواست تا همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی به منظور واکسیناسیون دام داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha