خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7685
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۶:۴۴
شما مرد عمل بودید این بازی‌ها را بگذارید برای بی‌عملان!

این‌همه شوآف برای رفع مشکل یک حوضچه؟!/ آقای قالیباف کل 46 هزار هکتار سیستان را دریاب

این‌همه شوآف برای رفع مشکل یک حوضچه؟!/ آقای قالیباف کل 46 هزار هکتار سیستان را دریاب
درحالی‌که اکثریت کشاورزان سیستان به ورشکستگی کامل مالی رسیده‌اند، نماینده‌های دکتر قالیباف برای پاسخ دادن به اعتراض یک نفر به استان سفرکرده و اقدام فوری می‌کنند، گویا در بقیه نقاط تحت پوشش طرح 46 هزار هکتاری هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، بعد از انتشار ویدئویی جنجالی از کربلایی یوسف هراتی با عنوان «آقای قالیباف! دست‌اندرکاران شما در سیستان ما را خاک‌برسر کردند» که در صفحات اجتماعی، سایت‌ها و خبرگزاری‌های سراسری نیز نشر گسترده‌ای داشت، مسلمی نماینده محمدباقر قالیباف به سیستان سفر کرد و با این پدربزرگ معترض دیدار کرد.

 

بر اساس این گزارش، آقای مسلمی قرار بود با خبرنگاران مطالبه گر و منتقدان طرح 46 هزار هکتاری به بازدید از مناطق تحت پوشش برود تا با واقعیت‌های حاکم بر زمین‌های کشاورزی دشت سیستان آگاه شود، اما در اتفاقی غیرمنتظره با کارکنان جهاد کشاورزی همراه شد و مستقیماً سر از چند حوضچه‌ای درآورد که از اول هم مشکل فنی خاصی نداشتند و آب در آن‌ها جاری بود. درنهایت هم با ضبط یک ویدئو و قول مجدد رئیس جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه تا پایان هفته آب بر سر زمین‌های او خواهد رسید، سر و ته قضیه را هم آوردند.

 

آقای قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از بذل‌توجه شما نسبت به این پدربزرگ سیستانی کمال تقدیر و تشکر را داریم اما جایگاه یک رئیس مجلس در حد رفع مشکل یک حوضچه است؟ یک مدیر باوجدان محلی هم می‌توانست مشکل آن یک حوضچه را برطرف کند. پس روستاهای... 

 

تغییر لشکری
اربابی
دوازده سهمی
ده عیسی
کمالی
سهراب غلامی
میرزا موسی
کربلایی ابراهیم اصغری
حسن شهرکی
علی جعفر اولیا
علی جعفر سفلی
پیری سردار
زیارتگاه
روستای سنجرانی
میرزای سرحدی
ملنگ جماه
گروه هم آب یک، دو و سه خمط
ملک آباد

 

چه؟

 

آقای مسلمی باید به یک‌یک روستاهایی که در این پروژه هنوز که هنوز است آبی بهشان نرسیده، سرکشی می‌کردند نه برای توجیه قول و قرار و سفر شما یک ویدئو کلیپ سرهم می‌کردند تا در رسانه‌های مختلف منتشر شود. اگر هدف آقای مسلمی از سفر به سیستان و مراجعه به منزل کربلایی یوسف هراتی این شوآف بوده که هیچ؛ اما اگر مانند دیگر اقدامات گذشته شما برای باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم آمده که مشکلات کشاورزان سیستان فقط به این حوضچه و روستای سهراب غلامی ختم نمی‌شود.

 

آقای رئیس مجلس شورای اسلامی، شما به‌جای اینکه پیگیر رفع اشکال یک حوضچه باشید، بهتر است از حال‌وروز کل پروژه چند هزارمیلیاردی آبیاری دشت سیستان (46 هزار هکتاری) جویا شوید. شما در سفری که به سیستان و بلوچستان داشتید، پروژه 46 هزار هکتاری را به‌عنوان موضوع اصلی پیگیری‌های خود مطرح کردید. دو روز پیش هم در پستی اینستاگرامی با اشاره‌ای غیرمستقیم به این پروژه نوشتید:

 

 

«سوء مدیریت یعنی بد خرج ‌کردن

در برهه‌ای ۱۰ میلیارد دلار با موافقت رهبر انقلاب برای حوزه کشاورزی امنیت غذایی تخصیص یافت اما می‌توان مشاهده کرد اعتبار هزینه شده اما بد خرج شده است؛ درواقع هم وقت و پولمان را تلف کردیم و هم پروژه‌ها بد اجراشده است.»


مردم سیستان از رئیس مجلسی که به منطقه‌شان سفرکرده و موضوع 46 هزار هکتاری را به‌عنوان موضوع اصلی عنوان کرده است، حل کل مشکلات را مطالبه می‌کند.


اینکه شما جواب یک خبرنگار و یا پدربزرگ سیستانی را می‌دهید، خیلی خوب است؛ اما باید با یک نگاه کلی این موضوع را بررسی می‌کردید که چند هکتار تحت آب‌رسانی قرارگرفته و چه تعداد از روستاها بدون آب مانده است، چرا باوجود مشکلات اساسی در پروژه مذکور، آب رها نشده است تا کشاورزان به این ورشکستگی مالی نرسند.

 

ویدئویی هم که برای این موضوع تهیه‌شده، پر است از گاف های رسانه‌ای که در مطلب بعدی مفصل به آن‌ها خواهیم پرداخت...
 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha