خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7689
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۸:۳۵
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان خبر داد:

رشد ۲۵ درصدی ترانزیت از پایانه مرزی میلک

رشد ۲۵ درصدی ترانزیت از پایانه مرزی میلک
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: مجموع ترانزیت از پایانه مرزی میلک در ۹ ماهه سال جاری ۳۱۹ هزار و ۳۹۰ تن کالا بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری بیان کرد: کشور افغانستان دریچه ارتباط با کشورهای آسیای میانه است و وجود پایانه مرزی میلک در این نقطه از استان سیستان و بلوچستان سبب شده تا حجم قابل ملاحظه‌ای کالا از این مرز ترانزیت شود.

 

وی نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق و همچنین توسعه اقتصادی منطقه را از دیگر ویژگی‌های مهم پایانه مرزی میلک عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۰۰ دستگاه کامیون در پایانه مرزی تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرز با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص‌های اصلی در برقراری ارتباط بین کشورهای همسایه است، گفت: این اداره کل به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت‌های پایانه مرزی میلک عملیات توسعه محوطه آن را از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در دستور کار قرار داده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد:

مهمترین نگرانی‌ها درباره جهش‌های اخیر کروناویروس و پاسخ‌ها

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان؛

۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در سراوان کشف شد