خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7695
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۲۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان‌وبلوچستان:

حدود ۱۷ هزار خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی زاهدان شناسایی شدند

حدود ۱۷ هزار خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی زاهدان شناسایی شدند
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان‌ و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۹۵۲ خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی زاهدان شناسایی شدند که از این تعداد بیش‌از پنج هزارو ۶۱۰ خانوار تکمیل پرونده کردند.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل منبتی در رابطه با طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی (حاشیه‌نشینی) با اشاره به چند دسته بودن افرادی که در حاشیه حضور دارند بیان کرد: نخست افرادی که واقعا دچار مشکل و مستضعف هستند و به هر دلیلی نتوانستند در شهر بمانند، دوم افرادی مانند بزهکاران که از موضوع شلوغی‌ها و نابسامانی‌های حاشیه شهر سو استفاده می‌کنند و گروه سوم کسانی که به دنبال تصرف زمین هستند.

 

وی افزود: سال گذشته در راستای طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی از طریق پیگیری عکس‌های هوایی، نقشه‌های لازم تهیه و پلاک به پلاک بررسی انجام شد.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان ‌و بلوچستان بیان کرد: ۳۰هزار و ۵۰۰ پلاک از طریق عکس هوایی شناسایی شدکه از این تعداد حدود۱۲ هزار واحد همکاری و اطلاعات لازم را دادند و ۱۸تا ۱۹ هزار واحد اطلاعات کافی را در اختیار قرار ندادند.

 

وی افزود: از میان ۱۲ هزار خانواری که شناسایی شدند نزیک به ۱۶ تا۱۷ هزار خانوار تشخیص داده شد زیرا در بعضی از آنها ۲ خانوار سکونت داشته که این مهم نیاز به برنامه‌ریزی دقیق را مشخص می‌کند.

 

منبتی خاطرنشان کرد: از طریق عکس‌های هوایی کاملا به ساعت و به لحظه نشان داده می‌شود که چه تغییراتی اتفاق افتاده و در چه سال‌هایی این منطقه زمین بایر بوده و اکنون ساخته شده و براساس این مهم یکسری دستورالعمل‌هایی برای کسانی که زمین تصرف می‌کنند مشخص شده است.

 

وی بیان کرد: این طرح در هفت محله زاهدان شامل منطقه سیمان، سه روستای حاجی‌آباد، خلیل‌آباد، داعی آباد، شیرآباد و قاسم آباد محله‌های هدف ما در فاز اول هستند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: طرح‌های مربوط به حاشیه‌نشینی نیاز به آورده و همت مردم هم دارد چرا که در حین کار موانعی از قبیل مشکلات سند رخ می‌دهد که باعث ایجاد تاخیر در کار می‌شود.

 

وی بیان کرد: هر کجا مشارکت مردم قوی‌تر باشد کارها سریع‌تر انجام خواهد شد ازین‌رو در زمینه طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی زاهدان و چابهار از مردم درخواست می‌شود برای پیشرفت سریع کار اقدامات لازم را انجام دهند.

 
 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی