خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7717
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۳۱
رئیس پلیس فتا پایتخت:

عاملان توهین به یک چهره ورزشی در فضای مجازی شناسایی شدند

عاملان توهین به یک چهره ورزشی در فضای مجازی شناسایی شدند
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی دو نفر از گردانندگان کانال و گروه های فضای مجازی که برای انتشار مطالب توهین آمیز و هتاکی به یکی از چهره‌های ورزشی ایجاد شده بود، خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ داود معظمی گودرزی روز یکشنبه در تشریح این خبر افزود: یکی از چهره های ورزشی کشور با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد، اخیرا شخص یا اشخاصی در چندین کانال و گروه در شبکه های اجتماعی اقدام به توهین و انتشار مطالب کذب در خصوص بنده می کنند.

 

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های کارشناسانه و با شکایت شاکی به پلیس فتا با هماهنگی مقام‌قضائی پرونده مقدماتی تشکیل و رسیدگی آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

 

گودرزی گفت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و بررسی شبکه های اجتماعی مشاهده کردند تعداد سه کانال و گروه در رابطه با این موضوع فعالیت داشته و دو نفر ادمین اصلی مبادرت به انتشار مطالب توهین‌آمیز و خلاف واقع علیه شاکی می‌ کنند، با تحلیل مستندات جمع‌آوری شده عاملان اصلی شناسایی شدند و هویت آن ها برای پلیس محرز شد.

 

رئیس پلیس فتا پایتخت اضافه کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس هرگونه اقدام مجرمانه را انکار کردند؛ اما پس از مواجهه با مستندات پلیس   اظهار داشتند قصد آنها از این کار صرفا انتقام جویی و تخریب چهره ورزشی شاکی بوده است و از اقدام خود پشیمان هستند.

 

گودرزی با توجه به اینکه انتشار مطالب توهین آمیز و هتاکی به اشخاص حقیقی و حقوقی جرم محسوب می شود، گفت: شهروندان می توانند درصورت مشاهده موارد مشابه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir موضوع  را به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان خبر داد:

اجرای طرح بینایی سنجی و غربالگری تنبلی چشم در سیستان و بلوچستان

لیگ برتر تکواندو بانوان؛

مدعیان تکلیف قهرمان را مشخص می کنند