خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7726
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۱۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان ‌و بلوچستان:

شرایط افزون‌بر ۱۴ هزار نفر از جامعه کارگری در طرح ملی مسکن احراز شد

شرایط افزون‌بر ۱۴ هزار نفر از جامعه کارگری در طرح ملی مسکن احراز شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۴۱۸ نفر اعم از کارگران، بازنشستگان و سایر گروه‌های هدف در استان شرایط آنها پس از استعلام از سامانه‌های مختلف در طرح اقدام ملی مسکن احراز شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد جهاندیده بیان کرد: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و تلاش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.

 

وی بیان کرد: بر این اساس با تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحد مسکونی ویژه کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منعقد شده از مجموع افرادی که در این استان در طرح اقدام ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند ۱۴ هزار و ۴۱۸ نفر از جامعه کارگری شرایط آنها برای برخورداری از مزایای این طرح احراز شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی این متقاضیان تا پنجم دی ماه بوده است، گفت: با مذاکرات صورت گرفته بین ۲ وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.

 

وی تاکید کرد: متقاضیانی که شرایط آنها احراز شده اگر چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده‌اند در فرصت باقی‌مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند.

 

جهاندیده ادامه داد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه‌های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آنها کامل شده باشد. 

 

وی اظهارداشت: بانک توسعه تعاون وام ۱۰۰میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می‌دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن نام‌نویسی کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی‌ها هم جزو مشمولان وام ۱۰۰ میلیون تومانی هستند افزود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می‌توانند این وام را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت کنند.
وی یادآور شد: برای احداث این واحدهای مسکونی از شرکت‌های تعاونی مسکن خوشنام استفاده می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی