خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7740
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۹
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی؛

تامین اجتماعی در ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار مشارکت می‌کند

تامین اجتماعی در ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار مشارکت می‌کند
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی در ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار با سهم ۵۰ درصدی مشارکت میکند تا هر سریعتر این پروژه بهداشتی و درمانی به سرانجام برسد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر امیر عباس منوچهری در سفر به جنوب سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار اظهارداشت: ساعات کار درمانگاه شبانه روزی چابهار افزایش می‌یابد و سعی خواهد شد تا جذب پزشکان متخصص در محل درمانگاه انجام شود.

 

وی بیان کرد: تجهیز آزمایشگاه به امکانات و تجهیزات پیشرفته و همچنین در آینده خدمات سونوگرافی و رادیولوژی به این مجموعه نیز اضافه می‌شود.

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: مرکز پلی کلینیک در آینده نزدیک در شهرستان چابهار باید ایجاد شود و قرارداد افراد تحت پوشش تامین اجتماعی طوری تنظیم شود تا سایر پزشکان متخصص سطح شهر نیز پوشش داده شوند.

 

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهارداشت: حوزه بهداشت و درمان، جذب نیروهای انسانی و پزشک، تکمیل پروژه‌ها و تکمیل بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی نیازمند توجه بیشتر مسوولان است.

 

رحمدل بامری افزود: از سه سال قبل بیمارستان جدید ۵۴۰ تختخوابی چابهار کلنگ زنی شده و پیشرفت در حد چند درصدی دارد و شدیدا نیازمند اعتبار برای ساخت و تکمیل است.

 

فرماندار نیکشهر نیز بر ضرورت ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در نیکشهر تاکید کرد و افزود: به دلیل نبود درمانگاه تامین اجتماعی در نیکشهر مردم مجبورند برای دریافت خدمات به مرکز استان سیستان وبلوچستان و سایر استان‌ها و شهرهای همجوار مراجعه کنند.

 

ضیاء الحق هاشمزهی گفت: ساخت درمانگاه تامین اجتماعی یکی از نیازهای ضروری مردم نیکشهر برای بهره‌مندی از خدمات مطلوب پزشکی بوده که نیاز است با تامین اعتبار و نگاه ویژه مسوولان و پیگیری‌های نماینده حوزه انتخابیه چابهار، شاهد آغاز عملیات ساخت درمانگاه تامین اجتماعی باشیم.

 

نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جنوب سیستان و بلوچستان از نظر شاخص تخت به ازای هر یکهزار نفر ۶ دهم تخت دارد که رتبه اخر کشور است لذا باید این سرانه حداقل به استاندارد سه تا چهار تخت به ازای هر یکهزار نفر نزدیک شود.

 

معین الدین سعیدی افزود: چارت بهداشت و درمان، امکانات بهداشتی و درمانی و نیروهای انسانی و پزشک در حد خیلی پایینی بوده و نیازمند توجه بیشتر است.

 

وی بر ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در کنارک، زرآباد، نیکشهر، قصرقند، دشتیاری و پلان تاکید کرد و گفت: انجام این اقدامات نیازمند توجه مسوولان کشوری است.

 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در سفر به چابهار، نیکشهر و کنارک از زمین محل احداث درمانگاه تامین اجتماعی نیکشهر، زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان جنوب بلوچستان و بخش های اورژانس و جراحی مردان بیمارستان محمد رسول الله نیکشهر بازدید و از بیماران عیادت کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت