خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7742
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۳
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

ورود ۸ میلیون یورو تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر/ تجهیزات موجود و جدید قابل انتقال به سایر بنادر نیستند/ فعالسازی قرارداد ۱۰ ساله با هندی‌ها

ورود ۸ میلیون یورو تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر/ تجهیزات موجود و جدید قابل انتقال به سایر بنادر نیستند/ فعالسازی قرارداد ۱۰ ساله با هندی‌ها
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین محموله تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد و گفت: تا چند روز آینده قرارداد 10 ساله با اپراتور هندی فعال می شود.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی بیان کرد: درباره خرید و ورود اولین محموله تجهیزات بندر چابهار که تامین آن جزو تعهدات اپراتور هندی بوده، اظهار داشت: تجهیزات جدید بندر شهید بهشتی چابهار اواخر ماه جاری وارد بندر چابهار می‌شود و ارزش اولین محموله تجهیزات بندر شهید بهشتی 8 میلیون یورو است. 

 

وی ادامه داد: این تجهیزاتی که تا چند روز آینده وارد بندر می‌شود در قالب سرمایه گذاری شرکت هندی در چابهار است و طبق قرارداد از تعهدات این شرکت خارجی برای توسعه بندر شهید بهشتی محسوب می‌شود. 

 

آقایی با اشاره به برخی از گمانه‌زنی‌ها مبنی بر احتمال استفاده از فرصت بندرچابهار که مستثنی از تحریم است و با ورود تجهیزات جدید می‌توان آنها را در سایر بنادری که امکان خرید تجهیزات برای آنها وجود ندارد، به کار گرفت، گفت: این تجهیزات جدید به هیچ وجه قابل انتقال به سایر بنادر نیست و شرکت اپراتوری هندی از این تجهیزات برای بندر چابهار استفاده خواهد کرد. 

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درباره احتمال انتقال برخی از تجهیزات موجود در بندر چابهار به سایر بنادر، پس از نصب تجهیزات جدید تاکید کرد: تجهیزات موجود بندر شهید بهشتی چابهار هم قرار نیست به بنادر دیگر انتقال یابند. 

 

وی ادامه داد: برای فاز دو بندر شهید بهشتی هم نیاز به تجهیزات بندری داریم، بنابراین تجهیزاتی که قرار است توسط هندی‌ها وارد کنند را در فاز یک بندر مورد استفاده قرار می‌دهیم و تجهیزات موجود را به فاز دوم این بندر منتقل می‌کنیم و این تجهیزات فعلی را در فاز دوم به کار خواهیم گرفت. 

 

آقایی گفت: تجهیزات بندر چابهار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه بندر شهید بهشتی خریداری شده‌اند و در هیچ بندر دیگری قرار نیست که مورد استفاده قرار بگیرند. 

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: به محض اینکه اولین محموله تجهیزات بندری از سوی اپراتور هندی وارد شود قرارداد 10 ساله سرمایه‌گذاری با این اپراتور خارجی فعال خواهد شد و قرار نیست اپراتور خارجی این بندر تغییر کند.      

 

 

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات ژنومیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد:

مهمترین نگرانی‌ها درباره جهش‌های اخیر کروناویروس و پاسخ‌ها

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان؛

۶۰۰ کیلوگرم موادمخدر در سراوان کشف شد