خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7772
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۱۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

قیمت ماسک سه لایه بیشتر از یکهزار تومان گرانفروشی است

قیمت ماسک سه لایه بیشتر از یکهزار تومان گرانفروشی است
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: قیمت مصرف‌کننده ماسک سه لایه در داروخانه‌های سیستان و بلوچستان با کاهش ۳۰ درصدی به یکهزار تومان رسید و قیمت بالاتر از این گرانفروشی و تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر محمد هاشمی شهری بیان کرد: این موضوع طبق بخشنامه جدید سازمان غذا و دارو به استان‌ها ابلاغ شده است.

 

وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان در صورت مواجهه با تخلف و گرانفروشی می‌توانند موضوع را برای پیگیری از طریق شماره۱۹۰ و یا شماره تلفن ۳۳۳۷۲۰۶۲  گزارش کنند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک و ضدعفونی‌ دست‌ها در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است، گفت: مردم برای اطمینان بیشتر از کیفیت ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده این اقلام را از داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات و ملزومات پزشکی تهیه کنند.

 

وی افزود: شناسایی سریع افراد مثبت، غربالگری تمامی افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا و نمونه برداری از این افراد و رصد و ایزولاسیون خانگی افراد مثبت از اهداف مهم در مدیریت و کنترل بیماری در گام چهارم بسیج ملی  طرح «سردار شهید سلیمانی» است که در سیستان و بلوچستان با قوت ادامه دارد.

 

شمار مبتلایان ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۶ هزار و ۴۱۴ نفر رسید. همچنین  تاکنون یکهزار و ۱۱۰ نفر در این استان براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد