خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7789
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۳
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

حریم قلعه ناصری ایرانشهر در معرض مخاطره است

حریم قلعه ناصری ایرانشهر در معرض مخاطره است
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: حریم قلعه ناصری ایرانشهر با وجود پیگیری‌های این اداره کل دستخوش تغییرات و تعرضاتی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: حریم قلعه ناصری ایرانشهر با وجود پیگیری‌های این اداره کل دستخوش تغییرات و تعرضاتی شده است.اعلیرضا جلالزایی بیان کرد: متأسفانه حریم قلعه ناصری ایرانشهر با وجود پیگیری‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان دستخوش تغییرات و تعرضاتی قرار گرفته است که این کار بدون هماهنگی با میراث فرهنگی بوده که با ضعیف شدن حریم آن متأسفانه این اثر تاریخی در معرض خطر است.

 

وی با اشاره به اینکه قلعه ناصری ایرانشهر بنایی خشتی و بسیار بزرگ است که در مرکز شهر ایرانشهر قرار دارد، افزود: این تعرض به حریم برای ثبت جهانی این اثر تاریخی ضرر دارد و مانع بزرگی برای آن خواهد بود که باید مسئولین شهرستان ایرانشهر هر چه سریع‌تر برای آن اقدامات لازم را انجام دهند.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ثبت ملی قلعه ناصری در سال ١٣٧۵، انجام شده، اما اقدامات لازم جهت ثبت جهانی این اثر تاریخی ارزشمند در حال اقدام است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی