خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7807
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۵۰
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

ارتفاع موج دریای عمان به ۲.۵ متر می رسد/ شناورها احتیاط کنند

ارتفاع موج دریای عمان به ۲.۵ متر می رسد/ شناورها احتیاط کنند
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می شود از اواخر وقت امروز با افزایش سرعت وزش باد دریای عمان مواج و متلاطم شود و ارتفاع موج به بیش از ۲.۵ متر برسد.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی از اواخر وقت امروز تا روز جمعه به جهت وزش بادهای شدید دریای عمان و سواحل جنوب سیستان و بلوچستان مواج و متلاطم می‌شود.

 

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود طی این مدت ارتفاع موج دریای عمان در نزدیکی سواحل جنوب استان به حدود ۲ تا ۲.۵ متر برسد از همین رو احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق‌های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد.

 

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان توصیه کرد: برای جلوگیری از بروز خسارت به فعالین دریایی، ضروری است محدودیت تردد برای قایق‌های صیادی و تفریحی و همچنین قایق‌های کوچک و شناورهای سبک در رفتن به دریا اعمال شود.

 

وی افزود: وزش باد شدید همراه با گردوخاک طی این مدت علاوه بر مناطق جنوبی و سواحل سیستان و بلوچستان نواحی شمالی استان را نیز فرا می‌گیرد.

 

حیدری با اشاره به اینکه طی این مدت در نقاط مستعد احتمال خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید افقی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد، تصریح کرد: محافظت از محصولات کشاورزی به ویژه در مناطق جنوبی سیستان بلوچستان الزامی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی