خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7814
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۳
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان؛

طرح کنترل ویروس کرونا در شهرستان‌های زهک و نیمروز برگزار شد

طرح کنترل ویروس کرونا در شهرستان‌های زهک و نیمروز برگزار شد
جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: طرح آموزش و کنترل ویروس کرونا به شیوه محله و خانواده محور در شهرستان‌های زهک و نیمروز برگزار شد.

به گزارش اس.بی پرس، فاطمه کمیلی فنود بیان کرد: در راستای طرح« سردار شهید سلیمانی» تعداد ۱۸ نفر از شهروندان زهک، ۲۱ نفر از اهالی روستای دولت آباد و ۴۲ بیمار از روستای بزی شهرستان نیمروز پس از ویزیت از داروی رایگان بهره‌مند شدند.

 

وی افزود: در راستای اجرای طرح «سردار شهید سلیمانی» آموزش و کنترل ویروس منحوس کرونا به کمک کانون بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان انجام شده‌ است. 

 

طرح «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذرماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده‌است.

 

در این طرح بسیجیان ‌و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیازهای اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می‌دهند.

 

اطلاع‌رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت‌ها می‌تواند جان انسان‌های در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.

 

در این زمینه بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

 

 این مشارکت محله محور باید بگونه‌ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیت‌ها توسط گروه‌های مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات مرتبط با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.

 

موضوعی که رهبر معظم انقلاب هم بر آن تاکید و یادآور می‌شوند بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت