خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7830
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۲
مجتبی جهانتیغ در صفحه اینستاگرامش نوشت:

طی سال‌ها شکنجه مردم سیستان و بلوچستان هیچ مدیری حتی ‌یک بشین پاشو ساده هم نشده/ مقام مسئول گاز استان کیست؟

طی سال‌ها شکنجه مردم سیستان و بلوچستان هیچ مدیری حتی ‌یک بشین پاشو ساده هم نشده/ مقام مسئول گاز استان کیست؟
کسی نمی‌داند مقام مسئول گاز استان کیست؛ چرا اسم و فامیل و عکس آن در رسانه‌ی منطقه و ملی نیست؛ این چه دیوار مصونیتی است که هیچ رسانه‌ای یارای پرسش و مخابره عکس ایشان نیست. طی سال‌ها شکنجه مردم سیستان و بلوچستان در صف‌های گاز در زمستان‌های یخبندان منطقه هیچ مدیری یک عذرخواهی ساده و ‌یک بشین پاشو ساده نشده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، معضل کپسول گاز در سیستان و بلوچستان در این روزهای سرد زمستان، بی داد می‌کند. مجتبی جهان تیغ با انتشار ویدئوهایی از رنج کشیدن این مردم شریف در صف‌های کپسول گاز، نوشت:

 

«نمایی از بی‌قدرتی مردم و فرهنگ منحط مدیریت

 

علی‌رغم انقلاب، مناسبات مدیران و مردم هنوز ارباب‌رعیتی است. دقیقاً این نحوه مدیریت تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی است که توسط مسئولین محلی و ملی همه‌ساله رخ می‌دهد ولی این قوانین مبهم و کلی فقط برای مردم است نه طبقات برتر؛ نه از اربابان جدید بورکرات و خوانین کت‌وشلواری.

 

در هر نوع مدیریت متعفن و فاسد و زجرکش کننده‌ای امیدی به عذرخواهی و تنبیه نیست.

 

طی سال‌ها شکنجه مردم سیستان و بلوچستان در صف‌های گاز در زمستان‌های یخبندان منطقه هیچ مدیری یک عذرخواهی ساده و ‌یک بشین پاشو ساده نشده است.

 

دین ندارید آزاده باشید.

 

گزارش‌های خبری چیزی جز زجر و ناله مردم ندارد، کلمه عام مسئولان عین آدامس دردهان خبرنگاران می‌چرخد اما کسی نمی‌داند چرا مستقیم سراغ مسئول محترم نمی‌روند

 

کسی نمی‌داند مقام مسئول گاز استان کیست. چرا اسم و فامیل و عکس آن در رسانه‌ای منطقه و ملی نیست.

 

این چه دیوار مصونیتی است که هیچ رسانه‌ای یارای پرسش و مخابره عکس ایشان نیست.

 

نهادهای نظارتی طی این سال‌ها جز تماشا صف زجر مردم چرا ورود نمی‌کنند؟ چون خود چنین مشکلی ندارند و این مشکل مردم مستضعف است نه مدیر و کارمند؟

 

بدویت روند توزیع گاز نیز بسیار جالب است. هر ارائه خدماتی که پتانسیل درآمدزایی ندارد سریعاً سامانه‌ای و الکترونیک می‌شود و
توزیع مایحتاج موردنیاز مردم که پتانسیل درآمدزایی دارد توزیع آن بدوی و دستی و مبهم و غیر شفاف باقی می‌ماند.

 

توزیع نفت و گاز دارای سود سرشاری است که نان در توزیع دستی و ساخت بدوی و عقب‌مانده و غیررسمی دارد. طرف حساب هم چون عمده قشر غیر کارمند و فرودست است بهترین قشر برای سربریدن و نان از بی‌قدرتی آن‌ها خوردن است؛ مانند داستان آب استان.

 

بخشی از پیگیری‌های این مسائل به قوه قضاییه توسط طبقه متوسط انجام‌شده وگرنه مردم عادی فرودست که نه وقت نه آگاهی و اطلاع از روند پیگیری‌ها دارند و چنان غرق تقلا برای زنده ماندن هستند که چنین پیگیری‌هایی در وقت و‌توان آن‌ها نیست. چون بعد صف گاز باید به صف نان و بنزین و آب بروند!

 

علت اصلی افلیج بودن بدنه کارشناسی دولتی که ناتوان از طراحی توزیع بدون زجر، شفاف و پاسخگو است؛ بی‌اهمیتی مخاطب آن‌هاست (مردم فرودست) اینکه چند جوان و تشکل مدعی در دانشگاه منطقه (تصویر اینکه اساتید به حل مشکلات منطقه ورود کنند جسارت و توهین‌آمیز به آن‌ها است!) سامانه‌ای و ساختار توزیعی طراحی کنند هم بسیار دور از ذهن است.

 

اینکه فرماندار و نماینده مجلس ورود جدی کنند طی سال‌های زجر دور از ذهن است.‌اینکه عذرخواهی کنند جسارت.


 
انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha