خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7834
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛

افزایش ۱۵ درصدی منابع انسانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

افزایش ۱۵ درصدی منابع انسانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مجوز استخدام یک هزار و ۳۷ نفر در شش ماهه دوم سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری بیان کرد: در شش ماهه دوم سال جاری مجوز استخدام یک هزار و ۳۷ نفر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اخذ شده و فرآیند ثبت نام از داوطلبان از طریق سامانه‌های کشوری و با نظارت نهادی‌های مربوطه در حال انجام است.

 

وی کمبود منابع انسانی را یکی از مشکلات قدیمی حوزه بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و گفت: توسعه زیر ساخت‌های فیزیکی و افزوده شدن تخت‌های بستری جدید در استان نیاز به منابع انسانی متخصص در این حوزه را بشدت افزایش داده است.

 

وی بازنشستگی، انتقال، استعفا و فوت را به ترتیب از علل اصلی خروج منابع انسانی از چرخه خدمت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد و گفت: همه ساله تعداد زیادی از همکاران بومی و غیر بومی درخواست انتقال به سایر نقاط کشور را مطرح می‌نمایند که به دلیل ضرورت استمرار ارائه خدمات به مردم، از پاسخگویی مثبت به این دسته از همکارانمان معذور هستیم.

 

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فضای رقابتی، شایسته سالاری و شفافیّت در فرآیندها مهمترین مؤلفه آزمون‌های استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

 

وی توجه ویژه به بخش بهداشت و درمان را از دیگر خصوصیات این دوره جذب منابع انسانی برشمرد و گفت: بخش اعظم نیروهای جدیدی که در این دانشگاه بکار گرفته می‌شوند را کادر بهداشت و درمان و به خصوص کارشناسان پرستاری و رشته‌های بهداشتی تشکیل می‌دهند و کمتر از ۵ درصد از مجموع این مجوزها به نیروهای اداری، مالی و پشتیبانی اختصاص یافته است.

 

هاشمی شهری با اظهار امیدواری در خصوص رفع کامل مشکل منابع انسانی در حوزه سلامت استان گفت: فرآیند ثبت نام از واجدین شرایط استخدام پیمانی از طریق پایگاه اطلاع رسانی رسمی سازمان سنجش به نشانی (www.sanjesh.org) از تاریخ ۱۵/‏۱۰/‏۹۹‬ شروع شده و تا ۲۱/‏۰۹/‏۹۹‬ ادامه دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت