خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7835
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۷:۱۳
سفرهای پرهزینه؛ اما کم‌فایده

معیار رأی ملت سیستان و بلوچستان است نه خدمت به آن‌ها / دولت و مجلس زین پس در زاهدان تشکیل جلسه بدهند

معیار رأی ملت سیستان و بلوچستان است نه خدمت به آن‌ها / دولت و مجلس زین پس در زاهدان تشکیل جلسه بدهند
نماینده پشت نماینده، وزیر پشتِ وزیر، رئیس پشت رئیس وارد سیستان و بلوچستان می‌شوند تا عکس یادگاری پروژه انتخاباتی چند ماه آینده خود را کامل کنند و از جوان‌ترین استان کشور رأی حداکثری را در سبد خود داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، ترافیک سفرهای وزیران و نماینده‌های مجلس به استان سیستان و بلوچستان آن‌قدر زیاد شده که می‌توان به دولت و مجلس این پیشنهاد را داد که در آینده‌ای نزدیک جلسات هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی را در زاهدان برگزار کنند.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و هیئت همراه بعدازظهر امروز چهارشنبه وارد فرودگاه چابهار- کنارک شد. سفر جهانگیری به استان 2 روزه است.

 

جناب معاون اول فاز نخست بندر صیادی تنگ را افتتاح و از شهر جدید تیس، مجتمع کشت و صنعت مکران، کارخانه‌های فولاد، شهرک پتروشیمی، حاشیه‌نشینی و طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید می‌کند.

 

جهانگیری روز پنجشنبه با سفر به منطقه سیستان از طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری با لوله به دشت سیستان بازدید و در نشست شورای اقتصاد مقاومتی این استان در فرمانداری زابل شرکت خواهد کرد. بازدید از پارک علم و فناوری و حاشیه شهر زاهدان و حضور در نشست خیران، معتمدان و تشکل‌ها از دیگر برنامه‌های معاون اول رئیس‌جمهوری در این سفر ۲ روزه خواهد بود.

 

سفرهای پرهزینه؛ اما کم‌فایده

شاید خیلی از مخاطبان اس.بی پرس بگویند شما این‌همه دنبال رفع مشکلات مردم هستید و هر بار به دولت و مجلس انتقاد می‌کنید، حالا چه شده که نسبت به سفر اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس به استان موضع گرفته‌اید.


جوابتان را با چند سؤال پاسخ می‌دهیم!


این آقایان در این هفت سال کجا بوده‌اند؟ چه شده که همه باهم و دقیقاً نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری 1400 به یاد این استان سراسر محروم افتاده‌اند؟ چرا این‌قدر عجله دارند؟ (هنوز مسئولان استان خستگی همراهی با وزیر ارتباطات به تنشان مانده که جهانگیری کوله‌بار سفر به سیستان و بلوچستان بسته است.)

 

 

کدام‌یک از مشکلات اساسی مردم سیستان و بلوچستان برطرف شده یا حداقل با پیشرفت چشمگیری مواجه شده است؟ مسئله آب بلوچستان حل‌شده یا پروژه آبیاری با لوله دشت سیستان؟ مشکل گاز و کمبود کپسول‌های گاز مایع در سراسر استان برطرف شده است؟ روستاهای استان به اینترنت دسترسی پیداکرده‌اند یا گیرنده‌های تلویزیونشان از برفک درآمده است؟


از سفر پرهزینه قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی تا سفر 10 روزه وزیر ارتباطات باآن‌همه خدم‌وحشم کدامشان به یک نتیجه پرفایده تبدیل‌شده است. تیم رسانه‌ای قالیباف همین چند روز پیش بود که به خاطر یک انتقاد تندوتیز اما به‌حق کربلایی یوسف هراتی، سراسیمه راهی منطقه شد تا جوی که علیه رئیس مجلس و شاید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آینده ایجادشده بود را آرام کند.

 

 

به سخنان آذری جهرمی در آخرین جلسه سفر 10 روزه‌اش به استان هم توجه کنید:


«... ما متعهد به دسترسی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا پایان اردیبهشت هستیم. برنامه عملیاتی خودمان را در سه فاز لحاظ کرده‌ایم، فاز یک و ۲ خیلی نیاز به هماهنگی‌های بین دستگاهی ندارد. زمان پایان فاز دوم پروژه ۲۰ اسفند بوده و از این تاریخ باید خروجی‌های فاز سه آماده شود به این معنا که باید جلسات هماهنگی بین دستگاهی را از همین فردا آغاز کنیم.»

 

جالب است بدانید تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400، اواخر خردادماه است. جالب‌تر آنکه، سیستان و بلوچستان طبق اطلاعات منتشرشده مرکز آمار ایران، جوان‌ترین استان کشور است.

 

 


تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha