خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7836
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۸:۵۲
در مرکز سیستان وبلوچستان؛

مرکز مشاوره خانواده دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در زاهدان افتتاح شد

مرکز مشاوره خانواده دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در زاهدان افتتاح شد
نخستین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سیستان و بلوچستان امروز/پنجشنبه/ با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در حاشیه این مراسم بیان کردند: با افتتاح این مرکز تعداد مراکز ارائه خدمات مشاوره تخصصی به خانواده و دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه در کشور به ۴۵ مورد ‌رسید.

 

سیدجواد حسینی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید تعداد این مراکز تخصصی در کشور به ۱۶۵ مورد برسد که تلاش داریم تا پایان سال این مهم محقق شود.

 

وی از اجرای طرح «هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه» با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: امیدواریم با اجرای این طرح بخشی از مشکلات دانش آموزان این استان مرتفع شود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از افتتاح مرکز اختلالات یادگیری، یک مرکز مشاوره و یک مدرسه در زاهدان خبر داد و گفت: در سفر معاون اول رییس جمهوری عملیات ساخت یک مدرسه خیری در این استان آغاز خواهد شد.

 

به گفته حمیدرضا رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان این مرکز مشاوره به ارائه خدماتی از جمله مشاوره تحصیلی به دانش آموزان با نیازهای ویژه، مشاوره به خانواده‌های این دانش آموزان، شناسایی و ارجاع دانش آموزان نیازمند خدمات توانبخشی و مشکلات ویژه یادگیری، شناسایی دانش آموزان دیرآموز و ارجاع به مراکز مربوطه و مواردی از این قبیل می پردازد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha