خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7848
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۴۳
مدیر امور برق در جنوب استان؛

حدود ۲ هزار کنتور معیوب برق چابهار تعویض شد

حدود ۲ هزار کنتور معیوب برق چابهار تعویض شد
مدیر امور برق چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکهزار و ۸۲۱ کنتور برق معیوب طی ۹ ماه سالجاری در این شهرستان تعویض شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمود رضا اکبری بیان کرد: گروه‌های بازرسی مشترکان، ماموران قرائت به همراه سایر همکاران نسبت به بازرسی لوازم اندازه گیری اقدام و کنتورهای معیوب شناسایی و تعویض شدند.

 

وی با بیان اینکه تعویض این تعداد کنتور موجب کاهش حدود ۲ درصدی تلفات برق شده است ادامه داد: اصلاح لوازم اندازه گیری، کاهش تلفات و رضایتمندی مردم از جمله اهداف مهم تعویض این تعداد کنتور بوده است.

 

مدیر امور برق شهرستان چابهار اعتبار هزینه شده برای تعویض این تعداد کنتور را حدود ۱۱ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال دانست و بیان کرد: ۳۰۰ کنتور معیوب دیگر این شهرستان نیز تا پایان سال جاری تعویض خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: شهرستان چابهار حدود ۵۰ هزار مشترک برق دارد که ۸۶ درصد مشترکان از کنتور دیجیتال و ۱۴ درصد مشترکان از کنتور مکانیکی استفاده می‌کنند.

 

اکبری اظهارداشت: اصلاح کدبندی تمام اشتراک‌های امور برق چابهار و کشف ۴۲ مورد دستکاری کنتور از دیگر اقدامات انجام شده این امور طی ۹ ماه سالجاری است.

 

شهرستان چابهار در منتهی الیه جنوب شرقی ایران است، از شمال به شهرستان های ایرانشهر و نیکشهر از جنوب به دریای عمان از شرق به پاکستان و از غرب به استان های کرمان و هرمزگان محدود می شود.

 

مساحت شهرستان چابهار حدود ۹۷۳۹ کیلومتر مربع می باشد فاصله زمینی این شهرستان تا تهران از طریق جاده ایرانشهر- کرمان۱۹۶۱کیلومتر است.

 

فاصله بندر چابهار تا مرکز استان ۷۲۱ کیلومتر است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی