خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7851
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۲۱:۲۳
در حضور دکتر جهانگیری مطرح شد

سیستان تشنه است/بند ناف این موجود تشنه بسته به افغانستان است

سیستان تشنه است/بند ناف این موجود تشنه بسته به افغانستان است
امام جمعه زابل گفت: جناب آقای دکتر جهانگیری سیستان تشنه است و بند ناف این موجود تشنه هم بسته به افغانستان است، تا این بند ناف هست این تشنگی به شکل پایداررفع نخواهد شد،ما نیازمند برنامه ای هستیم که از این بند ناف بی نیاز شویم.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل در جلسه اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری برگزار شده بود گفت: جناب آقای دکتر جهانگیری سیستان تشنه است و بند ناف این موجود تشنه هم بسته به افغانستان است، تا این بند ناف هست این تشنگی به شکل پایداررفع نخواهد شد،ما نیازمند برنامه ای هستیم که از این بند ناف بی نیاز شویم. امروز سد کمال خان هست و فردا یک چیز دیگری است.

 

وی افزود: بنا براین ما در سیستان محتاج آب پایدار برای معیشت و حیات پایدار هستیم. الان زندگی مردم در بخش های کشاورزی، دامداری، صیادی و البته بعدا که صنعت هم بیاید باز هم به آب نیازمندیم لذا خواهشمندیم که برنامه ها به این سمت پیش رود.

 

عزیزی گفت: بنده خواهش می کنم که برای آب سیستان یک فکر قوی و یک برنامه محکم و یک راهبرد دقیق و ان شاءالله استراتژیک ایجاد شود و آنچه که هست به سرعت انجام، نزدیک شود.

 

امام جمعه زابل اظهارداشت: نسبت به حقآبه هامون ما نیازمند یک دیپلماسی مقتدر و صریح هستیم ، یعنی باید ما با یک دیپلماسی خیلی قوی و فعال وارد شویم و به گونه ای باشد که به نتیجه نزدیک شویم.

 

وی افزود: نسبت به انتقال آب از دریای عمان که سالها است از تصویبش می گذرد ظاهرا هیچ اقدامی نشده ، خود اینها می تواند قدرت چانه زنی ما را در بحث حق آبه هامون بالا ببرد. 

 

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی گفت: طرح46هزارهکتاری نعمتی است که خداوند متعال مرحمت کرده و به همت مدیران و جهادگران اجرا شده است، این طرح بسیار عالی است اما اصلا کافی نیست یعنی بخش عمده ای از زمین ها ممکن است که تشنه بماند بنابراین محتاج این هستیم که برنامه قوی داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha