خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7853
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۹:۲۶
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان؛

عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار به دام افتادند

عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار به دام افتادند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت:با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان عاملان قتل مسلحانه جوان زاهدانی پس از ۱۱ ماه فرار به دام افتادند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری بیان کرد: در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال ۹۸ در پی قتل مسلحانه جوانی ۲۰ ساله در یکی از محلات حومه شهر زاهدان موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با تحقیقات گسترده تخصصی خود عاملان این جنایت را که سه نفر از دوستان این جوان بوده و به دلیل اختلافات قبلی، با شلیک چند گلوله سلاح کمری این جوان را به قتل رسانده بودند شناسایی و مشخص شد، متهمان پس از ارتکاب به قتل به کشور افغانستان گریخته‌اند.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تیم رسیدگی کننده به پرونده که به طور جد، درصدد دستگیری قاتلان بودند چند روز قبل از حضور مجدد قاتلان در سطح استان مطلع و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهشان آغاز کردند.

 

وی ادامه داد: سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس مخفیگاه قاتلان در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز گذشته متهمان با هماهنگی قضای در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها یک قبضه سلاح کمری به همراه ۲۸ فشنگ جنگی کشف شد.

 

وی با اشاره به اعتراف متهمان به جنایت ارتکابی خاطر نشان کرد:عاملان این جنایت با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

سردار احمد طاهری همچنین گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان، جوان ۲۰ ساله‌ای که با شلیک سلاح شکاری اقدام به قتل پدر و دوست پدر خود کرده بود پس از پنج ماه فرار به دام افتاد.

 

وی افزود: در تاریخ ۲۸ تیر ماه سالجاری در پی گزارش قتل ۲ مرد میانسال در منزلی مسکونی واقع در یکی از محلات زابل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل و انجام تحقیقات اولیه دریافتند که جوانی ۲۰ ساله، طی یک نزاع خانوادگی، با شلیک سلاح شکاری پدر ۵۰ ساله و دوست ۵۶ ساله پدرش را به قتل رسانده و از محل فرار کرده‌است.

 

وی تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده در جریان تحقیقات خود دریافتند که متهم پس از ارتکاب به جنایت از طریق مرزهای شرقی به کشور افغانستان گریخته است.

 

سردار طاهری ادامه داد: ماموران که به طور جد درصدد دستگیری قاتل بودند چند روز قبل از حضور مجدد او در سطح استان مطلع و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهش آغاز کردند.

 

وی اظهار داشت: سرانجام با تلاش شبانه روزی پلیس آخرین مخفیگاه قاتل در یکی از محلات شهر زاهدان شناسایی و روز گذشته متهم با هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه پس از پنج ماه فرار دستگیر شد.

 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره اینکه در تحقیقات صورت گرفته از متهم مشخص شد که وی در روز حادثه به دلیل اعتیاد پدرش با وی درگیر و مرتکب این ۲ فقره قتل شده است گفت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد