خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7866
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۸:۵۶
مشکلات بی شمار در سیستان وبلوچستان؛

ویدئو: صف های طولانی نان از کجا آب می خورد؟

ویدئو: صف های طولانی نان از کجا آب می خورد؟
نان که قوت غالب مردم استان است این روزها خبرساز شده و شاهد صف های طولانی در مقابل نانوایی ها هستیم.

به گزارش اس.بی پرس،  نان که قوت غالب مردم است این روزها خبرساز شده و موجب ایجاد صف های طولانی در مقابل نانوایی ها شده، است.

 

مردم و نانواها علت اصلی صف های طولانی را کمبود آرد و افزایش قیمت نان بیان کردند، اما معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت ،معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در چند ماه گذشته نه سهمیه ای از نانوایی ها کم و نه سهمیه ای اضافه شده است.

 

قاسمی گفت: بیش از ۵هزارتن کیسه آرد سهم نانوایی های شهر زاهدان است که این سهمیه ها براساس ظرفیت تولید دستگاه به نانوایی داده می شود.

 

قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که علت اصلی صفوف طولانی نان چیست، گفت: برخی از نانوایی ها با توجه به ظرفیت تولید نان سهمیه ای مازاد بر سهمیه دولتی تامین میکردند که حالا باتوجه به افزایش قیمت آرد ازاد از ۸۰ هزار تومان به ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان این خرید به صرف نانواها نیست و آنها نمیتوانند سهمیه آزاد برای نانوایی خود تهیه کنند.

 

وی در پاسخ به  سوال خبرنگار ما که ایا برنامه ای برای افزایش سهمیه نانوایی ها دارند افزود: با توجه پیگیری های صورت گرفته، قرار است تا با بازرسی های اکیپ های نظارتی هر واحد خبازی که نیاز به آرد ازاد دارد، این ارد توسط  دستگاه های مربوطه تهیه و به دست نانوا برسد تا هر چه زودتر شاهد کاهش صف های نان در جلوی نانوایی باشیم.

 

قاسمی در خصوص شایعات افزایش قیمت نان گفت: تاکنون هیچ افزایش قیمتی در نانوایی های نداشته ایم و بدون مجوز کارگروه تنظیم بازار استان این امر صورت نخواهد گرفت.

 

ذورقی معاون  بازرگاری اداره کل غله نیز گفت: از امروز ۵ اکیپ نظارتی به مدت یک ماه صبح و عصر از تمامی واحد های خبازی بازدید و در خصوص عملکرد نحوه پخت،کیفیت نان و تامین ارد نظارت خواهند داشت.

 

وی گفت: نانوایی های که تخلف انجام دهند و سهمیه آرد خود را به صورت آزاد بفروشند قطعا تعزیزات حکومتی با ان ها برخورد و واحد صنفی آنان پلمپ خواهد شد.

 

صف های طولانی به نان هم رسید،ماجرای صف های طولانی نان از کجا آب می خورد؟


 
فرماندار زاهدان مشکل صف های طولانی نانوایی ها در زاهدان را خارج شدن آرد از مرزهای استان و تامین نشدن آرد یارانه ای نوع دو از سایر شهرستان ها به علت افزایش قیمت دانست.

 

نخعی با بیان این که سهمیه ها در استان متناسب با جمعیت و قوت غالب استان نیست، افزود: جمعیت زیادی از اتباع بیگانه در استان است که در سرانه کل لحاظ نمی شوند.

 

گنجعلی مدیرعامل غله و خدمات بازرگانی استان هم با بیان این که مشکلی برای تولید آرد در استان وجود ندارد، گفت: برای برطرف کردن مشکل صف های نان در زاهدان اقداماتی انجام شده که تغییر ساعات پخت نانوایی ها و خودداری نانوایی ها از پخت محصولاتی غیر از نان از آن جمله است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد