خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7869
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛

عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در صف‌های نانوایی/تعطیلی 23 نانوایی در زاهدان

عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در صف‌های نانوایی/تعطیلی 23 نانوایی در زاهدان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بررسی ها و بازدیدهای میدانی از سطح نانوایی‌ها شهر زاهدان نشان دهنده عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف‌های نانوایی است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری،  با بیان این مطلب که جلوگیری از هرگونه ازدحام نقش مهمی در پیشگیری از شیوع کرونا دارد اظهار داشت: همکاران ما در نظارت ها و بازدیدها رعایت دستور العمل های بهداشتی توسط خبازی ها و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم را متذکر می شوند ولی با توجه به اینکه حضور بازرسان بصورت ثابت در همه نانوایی هاامکان پذیر نیست لذا متصیان و فروشندگان نان در ساماندهی صف های نانوایی  همکاری لازم را داشته باشند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یاد آور شد: آمار بیماری ها کاهش یافته ولی همچنان از تجمعات مردم در برخی از اماکن نباید غافل شویم و همچنان نگران ازدحام مردم در صف های بدون رعایت فاصله گذاری هستیم.

 

وی با بیان این نکته که از سلامت مردم به سادگی عبور نمی کنیم،به کارشناسان بهداشت محیط تا کید کرد در صورت اخطار به متصدیان نانوایی و تکرار و نقض قوانین آنان در زمینه عدم رعایت دستور العمل ها با تشدید و اعمال قوانین نسبت به اصلاح وضعیت موجود بکوشند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشارکت جدی مردم در همه زمینه ها علی الخصوص پیشبرد برنامه های سلامت و مبارزه با کرونا را از راهکارهای موفق در زمینه حفظ دستاوردهای واصله و قرار گرفتن در مسیر کاهش و حذف بیماری کرونا عنوان کرد.

 

وی در بازدید سرزده به همراه کارشناسان بهداشت محیط از نانوایی های زاهدان ضمن قدردانی از پرسنل سلامت محیط و کار خاطر نشان کرد: بازرسان گشت بهداشت محیط بصورت مرتب وضعیت نانوایی ها را مورد رصد قرار می دهند و در صورت ادامه روند بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی امکان تعطیلی برخی از نانوایی ها وجود دارد.

 

جلیل نجاتی به همه خبازان و متصدیان نانوایی ها توصیه کرد: علاوه بر رعایت دستور العمل ها بهداشتی در زمینه پخت نان سالم و بهداشتی همت جدی داشته باشند.

 

شایان ذکر است: از ایتدای بحران کرونا تا کنون  بیش از 2 هزار و 800 ذمورد بازدید از نانوایی ها سطح شهر زاهدان صورت گرفته است که  تعداد 170 نانوایی بر اثر عدم رعایت هشدارها و دستور العمل ها تذکر  دریافت کرده و 23 مورد نیز تعطیل شده‌اند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

شناسایی هزار و ۶۰۰ مراکز استخراج رمز‌ ارز

بیت کوین جای بورس را گرفت؟

نسبت به برخی از شایعات عنوان کرد:

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای