خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7874
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۱۲
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

افزون‌بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند

افزون‌بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۱۱۱ نفر مسافر امسال در قالب ۱۷۱ هزار و ۳۱۲ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری برون شهری در حوزه این اداره‌کل جابجا شدند.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد بیان کرد: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته با ۲ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۶۱۷ مسافر و ۲۳۸ هزار و ۳۵۲ سفر کاهش ۳۷ درصدی در جابجایی مسافر و ۲۸ درصدی در تعداد سفر را نشان می‌دهد.

 

وی ادامه داد: بیشترین مسافر جابجا شده این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای به ترتیب با یک میلیون و ۸۸ هزار و ۶۶۸ مسافر به زاهدان، ۱۸۷ هزار و ۶۶۳ مسافر به زابل و ۱۱۳ هزار و ۱۰۰ مسافر به سراوان اختصاص دارد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از پرداخت تسهیلات کرونا به رانندگان سواری، اتوبوسی ومینی بوس برون شهری و شرکت‌های حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان خبر داد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۳ شرکت بخش حمل و نقل عمومی و ۲ هزار و ۵۳۰ راننده استان در سامانه کارا ثبت نام کردند که تاکنون به یکهزار و ۹۱ راننده فعال این بخش ۶۵ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال و به چهار شرکت با اشتغالزایی ۱۵ نفر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت شده و همچنان این روند ادامه دارد.

 

وی با تاکید بر کاهش سفر شهروندان تا زمان ریشه کنی ویروس کرونا گفت: این اداره‌کل همگام با سایر دستگاه‌های اجرایی استان از همان روزهای نخست شیوع این ویروس تمام الزامات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافر استان اطلاع رسانی و نظارت‌های دوره‌ای در این زمینه توسط همکاران ما به طور مرتب درحال انجام است.

 

کرد خاطرنشان کرد: هم‌اینک سه پایانه مسافری، سه انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان،۲ هزار و ۵۹۰ راننده مسافری، ۸۶۶ دستگاه ناوگان اتوبوسی، یکهزار و ۳۵۹ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۳۳ دستگاه ناوگان سواری در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می‌دهند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha