خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7878
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۹
سرپرست فرمانداری ایرانشهر:

برقراری امنیت در ایرانشهر اولویت اول است

برقراری امنیت در ایرانشهر اولویت اول است
سرپرست فرمانداری ایرانشهر گفت: برقراری امنیت در ایرانشهر اولویت اول است، زیرا امنیت پایه و مقدمه سرمایه گذاری و توسعه شهرستان است.

به گزارش اس.بی پرس، جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت شهرستان ایرانشهر صبح امروز به ریاست علی شعبانی سرپرست فرمانداری ویژه ایرانشهر و با حضور غلام رضا باغ شیرین سرپرست مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان و سایر اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه ایرانشهر برگزار شد.

 

علی شعبانی در این جلسه اظهار داشت: برقراری امنیت در ایرانشهر اولویت اول است، زیرا امنیت پایه و مقدمه سرمایه گذاری و توسعه شهرستان است. برای توسعه شهرستان، باید هرگونه مانع و بازدارنده برطرف شود.

 

وی بیان کرد: نظام اسلامی در تأمین حقوق مردم که امنیت نخستین و مهمترین حق مردم درجهت زندگی و کسب و کار است، با هیچ گروهی مماشات نخواهد کرد.

 

سرپرست فرمانداری ایرانشهر با اشاره به اینکه خط مشی مدیریت شهرستان در تأمین امنیت، رویکرد فرهنگی و نرم افزاری است، گفت: رویکرد فرهنگی مبتنی بر مشارکت آحاد مردم به ویژه معتمدین، نخبگان و گروه‌های مرجع و مؤثر در عرصه‌های اجتماعی است و هدف ایجاد فضای مناسب برای معیشت عموم مردم است و این امر با همکاری خود مردم قابل حصول است.

 

وی افزود: افکار عمومی نسبت به مساله امنیت در شهرستان ایرانشهر اندکی دچار اضطراب هستند و افراد و کانون‌های مختلف مکرر مشکل ناامنی را طرح می‌کنند. من البته وجود ناامنی را به این شدت که برخی ابراز می‌کنند باور ندارم و شکل گیری این ذهنیت را ناشی از ناهماهنگی در شیوه‌های اجرایی دست اندرکاران می دانم.

 

شعبانی با اشاره به اینکه با هماهنگی و وحدت رویه بین دستگاه‌های مربوطه، این تشویش به زودی برطرف می‌شود، تصریح کرد: از عوامل احساس ناامنی، مسامحه در خدمات دهی و نظارت مناسب از سوی دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی است.

 

وی تاکید کرد: ادارات و نهادها باید با پافشاری بر قانونمندی و قانون مداری و نظارت لازم بر عملکرد واحدهای زیرمجموعه و کارکنان از بی نظمی و قانون شکنی جلوگیری کنند.

 

سرپرست فرمانداری ایرانشهر ادامه داد: توان فنی و تکنوکراتیک کارکنان ادارات در ارائه خدمت مناسب، از مؤلفه‌های مهم در ایجاد اطمینان در مردم و برقراری نظم و امنیت است. مدیران و کارکنان دولت باید ضمن آگاهی کامل به وظایف خود، در انجام آن تسلط لازم را داشته باشند.

 

وی بیان کرد: امنیت تابعی از نظم و نظم نتیجه اجرای قانون است و ما در مسیر برقراری امنیت با قانون شکنان و خاطیان و سارقان و عوامل مخل امنیت، سخت و قاطع برخورد خواهیم کرد و هیچ‌گونه اغماض و ارفاقی به عوامل ایجاد ناامنی روا نخواهیم داشت.

 

شعبانی ضمن قدردانی از تلاش همه دستگاه‌های متولی و مسئول در موضوع امنیت شهرستان ایرانشهر، گفت: انتظار دارم مقتدرانه و با قاطعیت تمام با ناامنی و بی قانونی‌ها برخورد شود شورای تأمین شهرستان باید آئینه اقتدار حاکمیت باشد و فرماندهی انتظامی، نمایندگی دستگاه قضائی و سایر مسئولان امنیتی شهرستان، در جهت حسن اجرای قانون، تأمین امنیت و فراهم شدن زمینه مساعد پیشبرد سیاست‌های دولت در توسعه شهرستان، با همدلی و همکاری بر استیفای حقوق مردم مصمم اند و نتایج آن در روزهای آینده برای همه مردم ملموس خواهد بود.

 

وی افزود: در جهت برقراری امنیت، بر تجهیز سیستم‌ها و کاربست فناوری‌های نو و مدرن و امکان پایش و گزارش گیری مناسب و مقتضی شرایط روز تاکید می‌کنم و انتظار دارم مدیران در این جهت با اولویت اقدام کنند.

 

رئیس شورای تأمین شهرستان ایرانشهر اذعان کرد: تعبیه سیستم پایش تصویری، آموزش عمومی و آگاهی بخشی به شهروندان نسبت به شگردهای جدید سارقان، بهره گیری از ظرفیت معتمدین و علما و موثرین شهرستان، شناسنامه دار کردن مراکز کسب و کار و فعالیت، افزایش گشت‌های نظارتی و انتظامی در بخش‌های کم تراکم شهر، تأمین روشنایی لازم در معابر، برخورد با تغییرات در شیشه‌های خودروها و بازدید و آسیب شناسی کارشناسی نسبت به محیط‌های منشأ ناامنی، و افزایش هماهنگی مجموعه مدیریتی شهرستان، از موضوعاتی است که حسب تصمیم کمیته در دستور کار جدی دست اندرکاران امنیت شهرستان قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha