خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7901
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۳۲
شهریاری با تاکید بر فصل الخطاب بودن بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد واکسن:

ضرورت تهیه واکسن مورد نیاز برای گروه‌های پرخطر از کشورهای کوبا، روسیه و چین تا زمان دست‌یابی به تولید انبوه

ضرورت تهیه واکسن مورد نیاز برای گروه‌های پرخطر از کشورهای کوبا، روسیه و چین تا زمان دست‌یابی به تولید انبوه
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد واردات واکسن را فصل الخطاب دانست و گفت: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز برای برخی گروه‌ها را تا زمانی که واکسن تولید داخل به تولید انبوه برسد و ممکن است که این مهم تا اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ طول بکشد از کشورهای چین، روسیه و کوبا تامین و وارد کنند.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور، گفت: اظهارات رهبری در این رابطه فصل الخطاب است و همه موظف به اجرای آن هستند.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما هیچ وقت به کشورهای اروپایی از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد نداشتیم و نداریم، افزود: این کشورها دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران  هستند و بیش از یک قرن به ایران و ایرانی خیانت کردند.

 

وی ادامه داد: این کشورها از هر آنچه که در توان داشتند استفاده کردند اما نتوانستند جمهوری اسلامی را به زانو در بیاورند بنابراین این خطر وجود دارد که توسط برخی داروها و واکسن‌ها بخواهند مردم ما را دچار آسیب‌هایی کنند که  غیرقابل بازگشت باشد.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: واکسن کرونا از جمله واکسن‌هایی است که جمعیت زیادی مانند افراد جوان، نخبگان و کودکان به آن نیاز پیدا خواهند کرد بنابراین حساسیت زیادی در این رابطه وجود دارد؛ کشور فرانسه سابقه خون‌های آلوده را دارد و با صادرات خون های آلوده افراد بیگناه زیادی را مبتلا به ایدز کرد که تعدادی از آنها هم فوت شدند و تعدادی هم زندگی سختی را می گذرانند اما متاسفانه حتی حاضر به پرداخت غرامت نشد.

 

شهریاری افزود: رهبر معظم انقلاب در این مقطع حساس کنونی عالمانه و آگاهانه دستور ممنوعیت واردات واکسن کرونا از کشورهای انگلیس، فرانسه و آمریکا را صادر کردند و باید در این رابطه نهایت اهتمام خود را برای تقویت تولید واکسن به کار ببریم و به تولید داخل تکیه کنیم.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز برای برخی گروه‌ها را تا زمانی که واکسن تولید داخل به تولید انبوه برسد و ممکن است که این مهم تا اردیبهشت و خرداد 1400 طول بکشد از کشورهای شرق آسیا مانند چین، روسیه و کوبا تامین و وارد کنند البته وزارت بهداشت هم باید تمامی نظارت‌های لازم را داشته باشد و مسئولان باید این موضوع را پیگیری و در این راستا گام بردارند و حرکت کنند./

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

درصفحه توییتر مقام معظم رهبری؛

انتقام قطعی است

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد