خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7943
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۲:۵۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

استارتاپ‌ها در خانه خلاق زاهدان صنعتگران را به فروش بیشتر هدایت کنند

استارتاپ‌ها در خانه خلاق زاهدان صنعتگران را به فروش بیشتر هدایت کنند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: سازمان‌های مردم نهاد، گروه‌های علمی و پژوهشی شامل استارتاپ‌ها در خانه خلاق صنایع دستی زاهدان صنعتگرانی را که تاکنون به صورت سنتی فعالیت و بازار فروش کوچکی داشتند را به سمت فروش بیشتر هدایت کنند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا جلالزایی بیان کرد: خانه خلاق صنایع دستی زاهدان خدمات فروش صنایع دستی، استارتاپ‌ها و شتاب دهنده‌هایی که در قالب گروه‌های خاص در این مکان مستقر هستند می‌توانند صنعتگران را در برخی از طراحی‌ها، ترکیب و تجزیه رنگ کمک کنند.

 

وی ادامه داد: استارتاپ‌ها با تغییر در رنگ، نقش‌ها، طراحی، دوخت و دوزها و روش‌ها می‌توانند بازار فروش صنعتگران را گسترده‌تر کنند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: صنعتگران از این طریق می‌توانند جانمایی خوبی انجام دهند و بر مبنای آن بازار جدید و گسترده‌تری برای آنها فراهم کنند.

 

وی تصریح کرد: تلفیق هنر سنتی و مدرن در صنایع دستی بویژه سوزن دوزی، خامه دوزی، سکه دوزی و دیگر رشته‌های صنایع دستی استان می‌تواند کارکرد و فروش بیشتری داشته ‌باشد و زیباتر هم جلوه کند.

 

جلالزایی افزود: طرح خانه خلاق صنایع دستی از سال گذشته در سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سیستان و بلوچستان آغاز و در نشستی که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون صنایع دستی کشور برگزار شد، ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه تصویب تا خانه خلاق صنایع دستی ایران در زاهدان راه‌اندازی شود.

 

صنایع دستی در سیستان و بلوچستان از دوران باستان تاکنون تداوم داشته و همچنان اصالت خود را حفظ کرده و از ارزش و جایگاه خاصی برخوردار است بگونهای که در هر خانه‌ای نشانی از این صنعت هنرمندانه مانند سوزندوزی، قالی بافی، سفالگری، گلدوزی و ده‌ها اثر دیگر یافت می‌شود و نه تنها زنان بلکه حتی مردان نیز در خلق این آثار زیبا نقش دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی