خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7949
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۳:۴۵
در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه مطرح شد

امام‌جمعه زابل: مشکل اصلی نبود زیرساخت مناسب است نه سهمیه گاز/برای مدیریت جامعه مسئولین با رسانه‌ها همراه شوند

امام‌جمعه زابل: مشکل اصلی نبود زیرساخت مناسب است نه سهمیه گاز/برای مدیریت جامعه مسئولین با رسانه‌ها همراه شوند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی در خصوص اعتراض مردم به صفوف گاز گفت: بازتاب رسانه‌ها بعد از افزایش سهمیه گاز موجب ایجاد توقع برای مردم شد درصورتی‌که ما حتی اگر سهمیه گاز خانوارها را به 30عدد سیلندر گاز هم برسانیم بازهم مشکل اصلی نبود زیرساخت مناسب است نه میزان سهمیه گاز.

به گزارش اس.بی پرس، امام‌جمعه زابل ظهر امروز در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه اظهار داشت: امروزه رسانه‌ها مذاق‌های اندیشه ایی مردم را در دست گرفته‌اند و الآن این مدیریت ذهن است که جامعه را رهبری می‌کند.

 

وی مراحل کنترل ذهن و حرکت جامعه بر اساس آن را این‌گونه تشریح کرد:  با قرار دادن ذهن مخاطب در یک خلأ و تزریق یک جریان توسط اخبار می‌توان زمینه را برای شبکه‌ی نفوذ آماده کرد تا آن‌ها نیز با تکرار همان حرف با ادبیات دیگر آن را در بین عوام گسترش داده و حرکت عوام را به دنبال داشته باشد.

 

امام‌جمعه زابل افزود: ما باید در جهت مثبت به یک هیپنوتیزم رسانه ایی برسیم و رسانه‌ها در کنار هم برای افزایش امید بین مردم تلاش کنند تا مردم نسبت به آینده دلسرد نشوند.

 

 

ایجاد یک خودکنترلی اجتماعی با همکاری متقابل مسئولین و رسانه ها

وی با اشاره به حساسیت بیش‌ازحد برخی مسئولین به‌نقد گفت: برای افزایش امید بین مردم و استفاده از حرکت‌های مردمی اولاً مسئول قوه هضمش را بالا ببرد و رسانه‌ها نیز باصداقت وامانت داری نقد کنند چراکه قوه ذهن مردم را خدا به شما امانت‌داده و رسانه‌ها باید با ایجاد یک خودکنترلی اجتماعی باعث راه افتادن کارها شوند.

 

امام‌جمعه زابل در خصوص طرح46هزار هکتاری اظهار داشت: این طرح بسیار بزرگی است و حتی پیشنهادشده سفیرانی از کشورهای مختلف دعوت کنند تا از آن بازدید نمایند اما در این مسیر نمی‌خواهم نه در تعریف اغراق کنم و نه شیفته‌ی مطالبه گری هیجانی شوم.

 

وی افزود: نواقص این طرح باید برطرف شود و هرکس حوضچه خراب مشاهده کرد یا کسی حقابه اش به او تحویل داده نشده حتماً به ما مراجعه کنند و ما نیز از مسئولین امر همراه مردم مطالبه خواهیم کرد.

 

 

مشکل اصلی سهمیه گازخانوارها نیست!

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی در خصوص اعتراض مردم به صفوف گاز گفت: بازتاب رسانه‌ها بعد از افزایش سهمیه گاز موجب ایجاد توقع برای مردم شد درصورتی‌که ما حتی اگر سهمیه گاز خانوارها را به 30عدد سیلندر گاز هم برسانیم بازهم مشکل اصلی نبود زیرساخت مناسب است نه میزان سهمیه گاز؛ چراکه در سیستان ذخیره‌سازی استراتژیک وجود نداشته و همین‌طور زمانی که کشنده موجود نباشد افزایش سهمیه هم فرقی برای خانواده‌ها نخواهد داشت.

 

 

مسئول کشوری که برای گره‌گشایی بیاید دستش را هم می‌بوسم

امام‌جمعه زابل با اشاره به انتقادهای شدیدی که به سفرهای انتخاباتی مقامات کشوری به سیستان و بلوچستان شده است، گفت: بعضی درخواست می‌کنند که چون به عملکرد فلان مسئول نقد وارد است پس ما نباید به استقبالشان برویم این درصورتی‌که است که مسئولیت ما اقتضا می‌کند اگر حتی به مسئولی نقد هم داریم با توجه به اینکه او نیز بخشی از آبروی مملکت ماست در کنارش باشیم و درعین‌حال نقدمان را نیز به او منتقل نماییم.

 

وی افزود: هر مسئولی اگر بخواهد به این منطقه بیاید و گرهی از کار این مردم باز کند دستش را هم می‌بوسم و حتی خودم راننده‌اش می‌شوم تا به این منطقه بیاورمش و البته ما بر سر حل مشکلات مردم هم ذره ایی باکسی تعارف نداریم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha