خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7955
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۵۰
رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان ؛

افزون‌بر هفت هزار راس دام سبک در بزمان واکسینه شد

افزون‌بر هفت هزار راس دام سبک در بزمان واکسینه شد
رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر هفت هزار و ۴۰۰ راس دام سبک علیه انواع بیماری‌های دامی در بخش بزمان این شهرستان به طور رایگان واکسینه شدند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدامین حسینی بیان کرد: در ماموریت روز گذشته کارشناسان دامپزشکی دام‌های سبک بخش بزمان ایرانشهر مورد پایش و مراقبت انواع بیماری‌های دامی قرار گرفتند.

 

وی تصریح کرد: این ماموریت جهادی در راستای واکسینه کردن دام‌های سبک در بخش بزمان، روستاهای چاه‌قربان، قزلباش، پاگ و عشایر حومه از سوی هفت نفر از کارکنان اداره دامپزشکی اعزامی از ایرانشهر انجام شد.

 

رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: دامپزشکی این شهرستان با هدف آشنایی شهروندان و دامداران با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام کلاس و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کند که در این کارگاه‌ها روستاییان و دامداران می‌توانند آموزش‌های لازم را فرا گیرند.

 

 وی با بیان این که واکسیناسیون دام‌ها به صورن رایگان انجام می‌شود بیان کرد: از دامداران درخواست می‌شود تا همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی به منظور واکسینه‌شدن دام‌ها داشته باشند.

 

بیش‌از ١٣٠ هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای سالجاری تاکنون علیه انواع بیماری‌های دامی در ایرانشهر به صورت رایگان واکسینه شدندو همچنین در این مدت بیش از ۴٣ هزار راس دام مورد پایش و مراقبت انواع بیماری‌ها قرار گرفتند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد