خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7978
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۲۵
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان؛

افزون‌بر ۱۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد

افزون‌بر ۱۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در سیستان و بلوچستان جمع‌آوری شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: به منظور مبارزه با مصارف غیرمتعارف در یک اقدام جهادی سه روزه در سطح استان یکهزار و ۵۶۴ انشعاب غیرمجاز جمع‌آوری شد.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده بیان کرد: با توجه به افزایش مصرف گاز در کشور و ایجاد محدودیت در تامین سوخت نیروگاه‌های برق و لزوم صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ برق، طرح جهادی تشدید مبارزه با مصارف غیر متعارف و جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز و کاهش تلفات غیرفنی در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: استفاده ‌غیر مجاز از برق (سرقت انرژی برق) باعث تضییع بیت المال، ایجاد نوسان در شبکه‌های برق و خسارت به وسایل برقی مشترکان می‌شود که در این زمینه از همه مردم درخواست داریم در صورت مشاهده چنین مواردی، از طریق شماره تلفن ۱۲۱ اتفاقات توزیع برق با این امور همکاری کنند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در صورت مشاهده تخلف، انشعاب برق مشترک متخلف جمع‌آوری می‌شود و مشترک به اندازه مصرف برقی که استفاده کرده خسارت و بهای آن را باید پرداخت کند افزود: طبق قانون ماده ۱۹ مجازات اسلامی جزای نقدی افرادیکه مبادرت به استفاده برق غیرمجاز می‌کنند از ۲ تا هشت میلیون تومان است البته این مجازات مربوط به برق دزدی منازل بوده و مکان‌های بزرگتر رقم جریمه به نسبت بیشتری را باید پرداخت کنند.

 

وی تصریح کرد: مشترکان این استان تنها با صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق علاوه‌بر اینکه گاز کافی به نیروگاه‌ها جهت تولید برق را می رسانند فشار مضاعف ناشی از افزایش مصرف برق از نیروگاه‌ها را برداشته و امکان بهره‌مندی پایدار تمامی هموطنان از برق و گاز در فصل سرما را فراهم می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد