خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7993
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۳
مدیرکل تامین اجتماعی استان؛

خدمات بیمه‌ای در سیستان و بلوچستان غیرحضوری شد

خدمات بیمه‌ای در سیستان و بلوچستان غیرحضوری شد
مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: خدمات بیمه بیکاری، ثبت درخواست کفالت و پرداخت کمک هزینه مراسم ترحیم تامین اجتماعی به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی غیرحضوری شد.

به گزارش اس.بی پرس، حمید ابراهیمی بیان کرد: با اشاره به اینکه تاکنون ۲۰ خدمت سازمان تامین اجتماعی از ابتدای طرح «۳۰۷۰ » به صورت غیرحضوری ارائه شده اظهارداشت: سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی با سامانه بیمه بیکاری وزارت کار متصل است و متقاضیان پس از طی مراحل و تایید ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شعب تأمین اجتماعی معرفی و برای دریافت مقرری بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی ندارند.

 

وی افزود: درخواست کفالت که در اکثر موارد بین شعب مختلف انجام می‌شود و دارای فرایند پیچیده‌ای در سطح شعب بوده هم‌اینک علاوه‌بر اصلاح فرآیند به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

 

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه مراسم ترحیم نیز غیرحضوری شده و بعد از این نیازی به مراجعه بیمه‌شدگان برای دریافت این کمک‌ هزینه نخواهدبود.

 

وی ادامه داد: همکاران ما تمامی تلاش خود را  برای ارائه خدمات بهینه و شایسته مخاطبان سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای طرح «۳۰۷۰» معطوف داشته‌اند.

 

۸۰۰ هزار نفر در سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که از ۱۹ آبان طرح «۳۰۷۰ »با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان برای آنان اجرایی شده است.

 

کاهش این مراجعات ضمن کمک به کاهش کرونا، سبب کاهش هزینه و اتلاف وقت بوده و دولت الکترونیک نیز به عنوان سیاست کلی کشور اکنون در این راستا عمل می‌کند و برنامه سازمان تامین اجتماعی نیز در این جهت تعریف شده است.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم‌پزشکی؛

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛

یخبندان دیماه زاهدان در ۳۵ سال اخیر بی‌سابقه است

پس از گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا؛

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت