خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 7999
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۹
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر؛

پرنده حمایت شده ای که به محیط زیست ایرانشهر رسید

پرنده حمایت شده ای که به محیط زیست ایرانشهر رسید
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر بیان کرد: همیاران و مردم طبیعت دوست ایرانشهر یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره که تحت حمایت و حفاظت است به اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر تحویل دادند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدانورهاشمزهی ۲۴ دیماه افزود: این پرنده که توان پرواز و حرکت خود را از دست داده بوده توسط همیارن و مردم به این اداره تحویل و پس از انجام معاینات اولیه، بیومتری و ... در محل نگهداری خاص گونه و تحت مراقبت این اداره شهرستان تا زمان رها سازی تیمار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: شهرستان های ایرانشهر و دلگان واقع در مرکز جغرافیایی استان سیستان و بلوچستان با دشت ها، شرایط اقلیمی و پوشش گیاهی مناسب در فصل زمستان در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران یکی از بهترین زیستگاه های هوبره در استان است.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: بر اساس مشاهدات و پایش های مداوم یگان حفاظت محیط زیست و تیم های کارشناسی در سرشماری های صورت گرفته گله هایی تا ۲۰ قطعه هوبره در حال پرواز را به ثبت رسانده اند.

 

هاشمزهی گفت: در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران در سالیان متمادی افرادی سودجو به منظور کسب درآمد با تله های زنده گیری به صید هوبره و فروش آن اقدام می کنند.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: به منظور پیشگیری و مبارزه با این جرم زیست محیطی یگان اداره کل حفاظت محیط زیست استان با همکاری همیاران محلی ایرانشهر و دلگان بصورت مشترک و همه ساله و طی یک برنامه مدون از اول فصل مهاجرت تا پایان فصل کلیه دشتهای هدف را مورد پایش قرار می دهد و از زنده گیری و قاچاق هوبره و از بین بردن پوشش گیاهی منطقه جلوگیری می کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت