خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8010
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۱۵
در روسیه گزارش شد؛

رصد ۱۸ جهش ویروس کرونا در بدن یک بیمار کرونایی

رصد ۱۸ جهش ویروس کرونا در بدن یک بیمار کرونایی
یک بیمار مبتلا به سرطان لنفوم در روسیه به کووید۱۹ مبتلا شد و طی دوره ۴ ماهه بیماری اش ۱۸ جهش ویروس کرونا در بدن وی مشاهده شده است.

به گزارش اس.بی پرس، طبق تحقیقی که در وب سایت virological.org منتشر شده، در بدن یک بیمار مبتلا به لنفوم (تومورهای سرطانی) که برای مدتی طولانی به کووید ۱۹ مبتلا بود، ۱۸ جهش ویروس کرونا طی ۴ ماه رصد شد.

 

این پژوهش توسط محققان انستیتو علوم و فناوری اسکولکوو، انستیتو اطلاعات مشکلات انتقالی روسیه، دانشگاه پزشکی پاولوف اول و بیمارستان سن پترزبورگ انجام و در اوایل ژانویه منتشر شده است.

 

در بخشی از این تحقیق آمده است: ما گزارشی از تحلیل ژنومیک SARS-CoV-۲ را از یک بیمار مبتلا به لنفوم ارائه می‌کنیم که برای مدتی طولانی به کووید ۱۹ مبتلا بود. شاخصه این ژنوم ۱۸ جهش جدید طی ۴ ماه ابتلاء به بیماری بود. این جهش‌ها شامل S:Y۴۵۳F و Δ۶۹-۷۰HV است که قبلاً با جهش‌های رصد شده در مینک ها مرتبط بود.

 

این جهش‌ها در بدن یک زن ۴۷ ساله مبتلا به لنفوم مشاهده شده‌اند که در تحقیق از او به نام بیمار اس نام برده شده است. این بیمار احتمالاً هنگام شیمی درمانی در بیمارستان به کووید ۱۹ مبتلا شده بوده است.

 

بین ۱۰ و ۱۶ آوریل ارتباط نزدیک با یک زن سالمند داشت که به بخش اقامت او در بیمارستان منتقل شده بود. بعداً تست PCR ابتلای بیمار اس به کووید ۱۹ را تأیید کرد. در ۱۷ آوریل وی از بیمارستان مرخص شد. اما در ۳۰ آوریل وی دوباره به این بیماری مبتلا شد.

 

تست‌های سواب در ۱۴ می، ۱۹ می، ۹ ژوئن و ۱۴ جولای برای ابتلاء به کووید ۱۹ منفی بود. با این وجود در بیمار بین ۲۵ می تا ۲۱ آگوست علائم شدید کووید در او رصد شد. دوباره در ۳،۵،۸،۱۱،۱۳،۱۷،۲۰،۲۱،۲۶،۲۷ آگوست، ۳و۹ سپتامبر تست کووید ۱۹ وی مثبت شد. در نهایت در ۱۲ سپتامبر ،۱۰ نوامبر و ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی تست وی منفی شد.

 

محققان اشاره می‌کنند واکنش مثبت و مداوم زنجیره پلمیراز تست کووید ۱۹ در بخشی از مبتلایان اتفاق می‌افتد و نشان می‌دهد این ویروس در افراد مذکور دچار جهش‌های تجمیعی سریع شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

معاون فن‌آوری‌های نوین بانک مرکزی:

تراکنش‌های بدون کدملی برگشت می‌خورد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت؛

آزمایش بالینی واکسن ایران و کوبا آغاز شد