خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8012
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۸
معاون آبزی پروری شیلات سیستان و بلوچستان:

افزون‌بر ۸۳۴ تن میگو در دشتیاری برداشت شد

افزون‌بر ۸۳۴ تن میگو در دشتیاری برداشت شد
معاون آبزی پروری اداره‌کل شیلات سیستان وبلوچستان(آبهای فراساحلی) گفت: امسال افزون‌بر ۸۳۴ تن میگو از سطح حدود ۴۰۸ هکتار از مزارع پرورش شهرستان دشتیاری برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا نصیری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی از مزارع پرورش میگو دشتیاری اظهارداشت: اقدام هوشمندانه شیلات برای کاهش شدت مخاطره بروز و شیوع بیماری ویروسی لکه سفید( WSSV) در مزارع  مجتمع پرورش میگو مجتمع شهید صنعتی - گواتر به نتایج مطلوبی رسید.

 

وی ادامه داد: از سال‌های گذشته در یک اقدام هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده به منظور کاهش مخاطره بروز و شیوع بیماری، شیلات استان در قالب کارگروه فنی میگو با تأکید و توصیه به کاهش تراکم کشت میگو در کنار سایر موضوعات و اقدامات که با هم افزایی و تعاملات سازنده شیلات،دامپزشکی،تحقیقات و بهره‌برداران صورت گرفت خوشبختانه در سال ۹۹ تولید میگو بدون بیماری و تلفات را شاهد بودیم.

 

معاون آبزی پروری اداره‌کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: مراکز تکثیر میگو استان با تولید مولد و پست لارو با کیفیت در موفقیت فنی و بهداشتی میگو بسیار تأثیرگذار بودند.

 

وی ادامه داد: آماده سازی به موقع مزارع، پایش‌های بهداشتی دامپزشکی، پایش‌های فنی مرکز تحقیقات و همت و تلاش بهره‌برداران در کنار دوره‌های آموزشی و اقدامات عمرانی و زیربنایی شیلات استان نتایج در خوری را در آینده از خود نشان خواهد داد.

 

نصیری اظهارداشت: آبزی پروری یکی از ظرفیت‌های کم نظیر نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان است که براساس مطالعات صورت گرفته فعال سازی ظرفیت‌های مذکور می‌تواند امکان  اشتغال بیشتر از ۳۰ هزار نفر بصورت مستقیم و تولید بیش‌از ۱۰۰ هزارتن میگو و ماهی و سایر آبزیان را فراهم آورد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha