خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8023
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۴
رئیس جمهور منتخب آمریکا؛

آمریکا درگیر یک ویروس مرگبار و یک اقتصاد تضعیف شده است

آمریکا درگیر یک ویروس مرگبار و یک اقتصاد تضعیف شده است
بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا از مجلس سنا خواسته است تا استیضاح ترامپ را در کنار سایر مسائل مهم و حیاتی این کشور دنبال و پیگیری کنند.

به گزارش اس.بی پرس، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا روز چهارشنبه از مجلس سنا خواست تا استیضاح دونالد ترامپ را انجام دهند در حالی که به طور همزمان سایر مسائل حیاتی و مهم کشور را دنبال می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش، اظهارات بایدن نشان می‌دهد که وی مایل به دنبال کردن پرونده استیضاح ترامپ پس از ادای سوگند ریاست جمهوری در روز 20 ژانویه است چرا که بعید به نظر می‌رسد روند استیضاح ترامپ قبل از مراسم تحلیف وی به نتیجه برسد.

 

بایدن افزود: رای مجلس نمایندگان برای استیضاح و پاسخگو کردن ترامپ، یک رای با حمایت هر دو حزب بوده که اعضای آن از قانون اساسی تبعیت کرده‌اند. مجلس سنا باید همزمان با اجرای استیضاح ترامپ، سایر مسائل مهم و حیاتی کشور را نیز دنبال کند.

 

بایدن اظهار داشت: کشور ما همچنان درگیر یک ویروس مرگبار و یک اقتصاد تضعیف شده است. امیدوارم رهبری سنا راهکاری را برای عمل به مسئولیت‌های قانونی‌اش در خصوص استیضاح پیدا کند و در عین حال برای حل و فصل سایر مسائل مهم و ضروری این کشور تلاش کند.

 

جلسه رای‌گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور چهارشنبه شب برگزار شد و با اکثریت آراء به تصویب رسید، تا او به اولین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شود که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می‌شود.

 

طبق نتایج نهایی، 222 نماینده دموکرات و 10 جمهوری‌خواه از طرح استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا حمایت کردند و 197 نماینده به آن رأی مخالف دادند.

 

این دومین بار است که ترامپ در دوران ریاست جمهوری مورد استیضاح قرار می‌گیرد و‌ اولین باری است که طرح استیضاح یک رییس‌جمهوری آمریکا تا این حد از طرف دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات حمایت شده است.

 

با رأی مجلس نمایندگان به استیضاح، در مرحله بعدی، استیضاح به مجلس سنا می‌رود و باید در آنجا هم بر سر آن رأی‌گیری شود. در این مجلس عزل رئیس‌جمهور منوط به موافقت دست‌کم دوسوم سناتورها (67 نفر) با استیضاح است.

 

با این حال، «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنا گفت که سنا تا قبل از شروع ریاست جمهوری بایدن طرح استیضاح دونالد ترامپ را بررسی نمی‌کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha