خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8027
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۷
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛

جشنواره «کتاب خوان و رسانه» در سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود

جشنواره «کتاب خوان و رسانه» در سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» در این استان آغاز به کار کرد.

به گزارش اس.بی پرس، حامد زارعی بیان کرد: دبیرخانه مجازی اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با هدف دریافت آثار منتشر شده خبرنگاران و اصحاب رسانه همزمان با بهره برداری از پایگاه اطلاع رسانی و سامانه ثبت نام در استان سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.

 

وی افزود: این جشنواره سراسری با هدف اطلاع‌رسانی مناسب از فعالیت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و تقدیر از فعالان رسانه‌ای در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها، در ۶ بخش اصلی، ۲ بخش فرعی و ۱ بخش ویژه به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این جشنواره در موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» مانند «محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه»، «توجه به نقش آموزش در کتابخانه های عمومی» و… برگزار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: از همین رو بر این اساس خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این جشنواره به نشانی (festival.iranpl.ir) و ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

 

زارعی گفت: بخش‌های اصلی جشنواره شامل «خبر»، «گزارش» (خبری، توصیفی، تحلیلی و تحقیقی و…)، «سرمقاله و یادداشت»، «گفت و گو»، «مقاله»، «عکس» (خبری، عکس غیر خبری، گزارش تصویری) است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت