خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8031
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۷
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان ‌و بلوچستان:

رونق کسب و کار نیازمند تسریع در راه‌اندازی بازار اختصاصی بانوان است

رونق کسب و کار نیازمند تسریع در راه‌اندازی بازار اختصاصی بانوان است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان ‌و بلوچستان گفت: راه‌اندازی بازار اختصاصی بانوان زمینه رونق کسب و کارهای مختلف بویژه حوزه صنایع دستی و محصولات خانگی را فراهم می‌کند از اینرو باید هرچه سریع‌تر فرصت بهره‌برداری از آن فراهم شود.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی روز پنجشنبه در نشست مشترک با قائم مقام و مشاور امور بانوان شهرداری زاهدان، زمینه راه‌اندازی نخستین مرکز روز بازار ویژه بانوان این شهرستان را بررسی و اظهارداشت: این بازار اختصاصی بانوان برای شهروندان دسترسی راحت‌تر و مستقیمی را به محصولات مختلف ایجاد می‌کند.

 

وی با بیان اینکه دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان ‌و بلوچستان در حوزه‌های مختلف برای گسترش اشتغال‌زایی درحال پیگیری و اقدام طرح‌های مختلفی است افزود: این دفتر آمادگی دارد با تعامل ویژه میان‌دستگاهی زمینه‌های تسریع در راه‌اندازی، ارتقای کیفیت روز بازار و رفع مشکلات بانوان صنعتگر این مرکز را فراهم و مشکلات آنان در زمینه تامین تسهیلات را مرتفع کند.

 

محمدامیر براهویی قائم مقام شهردار زاهدان نیز بر ضرورت راه‌اندازی این مرکز در زاهدان تاکید و خاطرنشان کرد: افتتاح نخستین مرکز روز بازار برای بانوان فرصتی نیک برای افزایش شمار این مراکز در این شهر را  ایجاد خواهد کرد.

 

در سال‌های اخیر حضور جدی و پررنگ زنان کارآفرین در عرصه‌های اشتغال‌زایی و اقتصادی بیانگر آن است که چنانچه فرصت‌ها و بسترهای لازم فراهم شود این گروه از متقاضیان بازار کار با برخورداری از خلاقیت‌ها و ایده‌های کاری می‌توانند با تأمین بخشی از نیازهای جامعه از این طریق توانایی‌ها و ایده‌های خود را به معرض نمایش بگذارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی